Národní házená – Mistrovství ČR hned na třech frontách

Hořkosladké stříbro z domácí půdy v končící kategorii starších žákyň a odpracované brambory z jihu Moravy, i tak by se daly charakterizovat uplynulé dva prodloužené víkendy starohuťských žákyň a dorostenek.

O víkendu 10.–12. 6. se konalo na domácí půdě ve Staré Huti Mistrovství České republiky v kategorii starších žákyň. Postupně se naše děvčata utkala s týmy Nezvěstic, Krčína, Studénky,
Raspenavy a Vracova. Pojďme si přiblížit jednotlivé zápasy a výsledky tohoto nakonec stříbrného mistrovství.
Po slavnostním zahájení, kterému předcházela česká státní hymna, se mohl turnaj rozjet na plné obrátky. K prvnímu našemu zápasu jsme nastoupili v pátek lehce po poledni proti spolufavoritkám turnaje a našim největším konkurentkám v boji o zlato. Program turnaje byl nemilosrdný a poslal proti nám Nezvěstice už zkraje. Hrálo se před plnými tribunami a za bouřlivé atmosféry. Úvod zápasu nám vyšel na jedničku. Dostali jsme se do vedení 7:3 a soupeř si vyžádal již v 10. minutě timeout. Svoji nejlepší obránkyni poslal do útoku a utkání se rázem začalo vyrovnávat. Bohužel jsme na nové rozestavení nedokázali hlavně v útočné fázi adekvátně zareagovat, kdy soupeř ve druhé polovině prvního poločasu byl jasně lepší, přesto jsme do kabin o poločase odcházeli s jednobrankovým vedením 9:8.
Druhá polovina zápasu měla velmi vyrovnaný průběh, oba týmy se přetahovaly v jednobrankovém vedení. Pět minut před koncem zápasu svítilo na světelné tabuli 16:16 – nicméně soupeřky měly bohužel lepší závěr a zaslouženě zvítězily 19:16, čímž v konečném důsledku rozhodly o zlatých medailích. Nám se bohužel po celý zápas nedařilo moc technicky, udělali jsme spoustu chyb, měli jsme velký počet ztrát a jedině zásluhou dobré obrany a výborné střelkyni Adély Netscherové, která nastřílela 12 branek, jsme drželi krok po celý zápas. Po zápase panoval na hřišti i v kabině velký smutek, nicméně jsme se museli sebrat, protože nás čekaly ještě důležité 4 zápasy v boji o stříbro.
Hned k dalšímu odpolednímu zápasu jsme nastoupili proti východočeskému Krčínu. Tady jsme chtěli potvrdit roli favorita, což se také podařilo a po soustředěném výkonu jsme vyhráli vysoko 30:7.
V sobotu ráno jsme si museli trošku přivstat, protože jsme hráli už v 8.30 proti severomoravské Studénce. Nechtěli jsme nic podcenit, soupeř hraje velmi silovou házenou, podpořenou o skvělou střelkyni. Nakonec opět díky precizní obraně jsme utkání zvládli a zvítězili bezpečně 19:10. K odpolednímu zápasu jsme nastupovali proti severočeské Raspenavě. Očekávali jsme podobný průběh jako proti
Krčínu, opět jsme šli do zápasu jako favorit, což se potvrdilo a zvítězili jsme vysokým rozdílem 37:11.
Po sobotě jsme věděli, že nás čeká přímý souboj o 2. místo v turnaji proti jihomoravskému Vracovu. Opět nás přišlo podpořit neskutečně moc fanoušků, atmosféra byla naprosto skvělá. Stejně jako proti Nezvěsticím jsme měli skvělý start, ale znovu jsme se trápili v druhé polovině 1. poločasu a do kabin se odcházelo za nerozhodného výsledku 8:8. V kabině byla trošku bouřka, řekli jsme si, že v žádném případě nechceme skončit před domácím publikem na třetím místě a prohrát poslední zápas v turnaji.
Podle toho se také odvíjel 2. poločas, kdy jsme na hřišti byli lepším týmem, díky zlepšené obraně a produktivnímu útoku jsme nakonec závěrečný zápas vyhráli 23:11 a skončili jsme stříbrní. Po zápase přišla velká úleva z toho, že jsme to před domácím skvělým publikem zvládli a potěšili je stříbrnou medailí. V kabině to samozřejmě bylo trochu hořkosladké, moc moc jsme chtěli získat doma zlatou medaili, nedosáhli jsme sice na náš výkonnostní strop. Ale i stříbro se počítá a považujeme ho za úspěch. Pro holky jsou to další cenné zkušenosti, které jistě v kategorii dorostenek budou potřebovat. Závěrem bychom chtěli poděkovat především holkám za skvělou reprezentaci a za úspěch, kterého dosáhly. Máme z vás radost. Dále bychom chtěli poděkovat obci Stará Huť za velkou podporu, vedení obce, všem pořadatelům, dobrovolníkům, rodičům, všem příbuzným, sponzorům a podporovatelům starohuťské házené. Bylo Vás opravdu hodně, byli jste neskutečně slyšet a vidět a moc děkujeme za podporu, kterou jste nám poskytli.