Odpracované brambory z MČR dorostenek Vracov 2022

K mistrovským utkáním v kategorii dorostenek jsme odjížděli s nejmladším týmem v turnaji do dalekého jihomoravského Vracova. Původně jsme se chtěli vydat vlakem, ale po zvážení jsme zvolili rychlejší variantu dvěma transportéry.

Odjížděli jsme ve čtvrtek s cílem reálně zabojovat o bronzovou medaili. Našimi soupeřkami byly Přeštice, Vracov, Dobruška, Žatec a Stará Ves.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti největším favoritkám turnaje Přešticím. V prvním poločase jsme díky velmi bojovné hře drželi velmi nadějný výsledek 8:12. Ve druhém poločase soupeřky ukázaly svoji kvalitu, my jsme se potýkali s řadou nepřesností, ať už v obraně, či útoku a výsledkem pro nás byl prohraný zápas 16:26.

K druhému zápasu jsme nastupovali proti Dobrušce a věděli jsme, že pokud chceme medaili, musíme zápas zvládnout. Utkání jsme měli dlouhou dobu ve své režii, kdy už to vypadalo velmi nadějně v 2. poločase při našem vedení 17:13. Nicméně přišel celkový výpadek týmu a rázem jsme prohrávali 17:19. V závěru utkání jsme se ještě nastartovali a sahali jsme v poslední vteřině po vyrovnání, nicméně brankářka soupeřek byla proti a tak jsme prohráli velice bolestně 20:21. Po utkání zavládl v kabině obrovský smutek, všichni jsme tušili, že sen o medaili nám právě proklouzl mezi prsty.
Druhý den jsme se utkali nejdříve se Starou Vsí, která má v kádru i několik hráček hrající 1. ligu žen, nicméně i tak jsme nastupovali jako mírní favorité, což se potvrdilo a po vydařeném výkonu jsme zvítězili vysoko 36:21.
K dalšímu zápasu jsme šli proti Žatci, opět jako favorité. Říkali jsme si, že nesmíme nic podcenit, ale to se bohužel na začátku utkání stalo. Nehráli jsme moc dobře, bylo to z naší strany pomalé a 1. poločas byl dlouho vyrovnaný. Až v 2. dějství jsme se rozjeli, začali hrát naši hru a výsledkem bylo vítězství 24:14.
Souběhem okolností, kdy Přeštice remizovaly s Vracovem 13:13, měl náš poslední zápas proti domácím velký náboj. Soupeřky nás musely porazit o 11 branek, aby získaly na domácí půdě zlatou medaili. Šli jsme do zápasu s tím, že si chceme zahrát super zápas ve vynikající atmosféře, že to pro nás budou další cenné zkušenosti do budoucna a že chceme hrát na 100 % jako každý zápas a rvát se o co nejlepší výsledek. Soupeřky měly po celý turnaj nejlepší obranu s výbornou brankářkou a věděli jsme, že naše cesta povede přes kvalitní obranou fázi. Výsledkem utkání byl náš nejlepší zápas na turnaji, holky za tento výkon zaslouží absolutorium, i když jsme ten zápas prohráli 13:17, tak jsme odehráli vyrovnanou partii s jedním z nejlepších týmů v republice v této kategorii. Závěrem opět chceme poděkovat všem holkám za skvělé výkony – odvážíme si nepopulární, ale zato odpracované brambory. Věříme, že se medailové úspěchy v této kategorii dostaví v dalších letech. Děkujeme také všem fanouškům, kteří nás podporovali jak přímo ve Vracově, tak i z domovů.