Na ZŠ Lidická nejen soutěžíme, ale hlavně vyhráváme!Jako každý školní rok i letos naši žáci vyrazili na atletické závody do Rožmitálu pod Třemšínem, jednalo se o okresní kolo. Soutěžilo se v běhu na 60 m, v hodu míčkem, skoku do dálky a vytrvalostním běhu na 1 500 m. Vedle našeho a rožmitálského soutěžního družstva dorazili také soutěžící z příbramské školy Pod Šachtami. A dařilo se nám skvěle, z dívek skončila Eliška Weissová jako první, Tereza Peštová jako druhá a z chlapců byl na druhém místě Matouš Černý. Tito žáci nás také reprezentovali na krajském kole ve Slaném. Také zde si dívky vedly výborně, přivezly si odsud krásné třetí místo.

Další soutěž, ve které byli naši žáci velice úspěšní, vyhlásilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a nese název Požární ochrana očima dětí. Přihlásili jsme se do kategorie výtvarných prací a kategorie tvoření pomocí digitálních technologií. Vítězné obrázky nakreslila z mladších žáků Viktorka Gáborová a Šimon Housa, ze starších žáků Kristýna Pospíšilová, Matouš Bachmann a Martin Mach. Oceněné prezentace, vytvořené na počítači, patřily žákům šestého, sedmého a osmého ročníku.

Školní rok pomalu končí, a proto přeji všem dětem, rodičům i pedagogům prázdniny bohaté na zážitky, vydatný odpočinek a načerpání nových sil do dalšího školního roku. Budeme se na vás těšit v září.

Mgr. Michaela Fejtová Krajská


Školní rok a prázdniny

Letošní školní rok nám přinesl mnoho učení, práce a aktivit ve škole i mimo školu. Všichni jsme se snažili, aby tento školní rok proběhl co nejlépe. Žáci se snažili zvládnout výuku, ukázat spolužákům i veřejnosti, že mají mnoho schopností, znalostí a dovedností. Dokázali se uplatnit v mnoha sportovních, dopravních i kulturních soutěžích a aktivitách.

Zaměstnanci ukázali, že velice odborně, vstřícně a ochotně v průběhu náročného školního roku přistupovali ke svým žákům, ke spolupráci s rodiči, odborníky, úřady a veřejností. Teď se všichni dočkali zasloužených prázdnin.

Ve škole ale nebude klid a ticho, naopak budou probíhat činnosti, jejichž cílem je zlepšit budovu školy. Zaměstnanci firem nám vymění podlahovou krytinu v 5 učebnách, část oken, světla v tělocvičně a opraví rozvod vody. Máme se po prázdninách na co těšit.
Dovolte mi, abych velice poděkovala všem zaměstnancům, žákům, rodičům a mnoha lidem, kteří s naší školou spolupracují.

Přeji nejen jim krásné a pohodové prázdniny. Na shledanou na začátku nového školního roku.

Mgr. Eva Burešová

Reklama

Předchozí článekZŠ TRNKA Dobříš, rok třetí
Další článekVýměnný pobyt studentů GKČ do Marseille