MFK Dobříš: Zveme vás na hřiště V Lipkách v souhrnu minulých týdnů

  Zdroj foto: Pixabay


  Po koronavirové pauze se konečně rozjely mistrovské fotbalové soutěže. Dobříšští fanoušci byli natěšení, o čemž svědčí vyšší návštěvy na první zápasy. Natěšení byli i hráči, hrající zadarmo čtvrtou nejvyšší soutěž.

  „Ano, přesně tak tomu je a bude! Alespoň do té doby, dokud budu v klubu já a současné vedení. Připadá mi, jako kdyby nám nikdo nevěřil, že tomu tak opravdu je,“ říká předseda klubu Martin Hemr. „Do sportu moc peněz neteče. My jsme pod správou města Dobříš přímo závislí na grantovém řízení. Máme v úmyslu se domluvit s vedením města o vyšší, respektive větší podpoře na příští roky.“

  Áčko mužů odehrálo čtyři zápasy. V prvním utkání jsme, trochu se štěstím, vybojovali vítězství na penalty se silným soupeřem z Neratovic (0:0, na p. 4:3). Ve druhém zápase jsme sice předvedli lepší výkon, přesto jsme prohráli v Praze na Aritmě (0:2).

  Ve třetím utkání jsme získali tři body proti mužstvu z Brandýsa nad Labem, kdy po našem dvougólovém vedení soupeř sice vyrovnal, ale přece jen jsme vybojovali vítězství (4:2). V dalším utkání jsme však s týmem z České Lípy prohráli, když jsme tentokráte sice stáhli dvoubrankovou ztrátu, ale ve druhé půli jsme již na soupeře nestačili (2:6). Naši hráči se ale budou dál snažit o udržení v soutěži, již popáté za sebou.

  B-tým mužů v I.B třídě získal zatím 50 % bodů, když dokázal doma porazit Daleké Dušníky 3:1 a sedlčanské béčko 5:0, prohrál v Černolicích 3:4 a doma s mužstvem z Rožmitálu 2:6.

  Velkou radost nám dělá mládež. Šéftrenér mládeže Pavel Foltýn říká: „V Dobříši působí v MFK všechny mládežnické kategorie. Věřím, že díky tomu, se nám povede provázat jednotlivé kategorie a v budoucnu budeme na úrovni žáků a dorostu hrát pravidelně například krajský přebor, což je pro výstup hráčů z dorostu třeba.“
  Dorostenci, hrající krajskou I.A třídu, zatím získali plný počet bodů a jsou na prvním místě své soutěže.

  Radost nám dělají, nejen svými výsledky, ale i velkým počtem hráčů, žáci. Působí zde pět týmů. I starší žáci zatím vyhráli všechna svá utkání v krajském přeboru, jednu porážku zatím zaznamenali hráči hrající I.A třídu. Mladší žáci v krajské soutěži jsou na 50 % bodů a jejich výkon stoupá. Výborně se vede i B a C-tým v okresní soutěži. Obě mužstva zatím, až na jednu remízu, vyhrála všechna utkání. Zde se nám vyplácí spolupráce s oddílem Sokola Rosovice.

  „V kategorii přípravek se daří spolupráce s partnerstvím Slavie Praha. Týmy se zúčastňují soutěží pořádaných tímto velkoklubem. V poslední době nám velice pomohlo vybavení (tréninkové a vycházkové věci, míče, batohy atd.), které jsme od Slavie zdarma obdrželi. Jsem rád, že do práce se zapojují častěji i rodiče dětí. Stále však přibíráme i další zájemce z řad rodičů,“ říká šéftrenér mládeže Pavel Foltýn. V těchto kategoriích nejsou až tak důležité výsledky, jako to, aby kluky (a také holky) fotbal bavil a vyrostli z nich zdraví lidé, a pokud zůstanou u fotbalu, i dobří fotbalisté.

  Na závěr mého příspěvku bych rád pozval naše příznivce na další zápasy všech týmů. Jejich přehled naleznete v Dobříšských listech i na vývěsce klubu na Komenského náměstí.

  Radim Weber  Předchozí článekSvoz odpadů ze zeleně
  Další článekPavel Foltýn: Činnost pro MFK nevnímám jako práci, dělám to rád