Magdaléna kvituje rozhodnutí dobříšského zastupitelstva o hazarduDobříš bude dalším z měst, která se připojí k účinné prevenci gamblingu svých obyvatel. Na základě rozhodnutí místního zastupitelstva budou na území města zcela zakázány herny a hrací automaty.

Rozhodnutí, které padlo ke konci roku 2016, považujeme za uvědomělý krok vpřed směrem ke zdravé a funkční společnosti. Snížená dostupnost hazardu nejenže přirozeně ztěžuje přístup lidem ohroženým nebo již zasaženým závislostí hraní, ale dává především jasný signál o nulové společenské toleranci vůči této formě podnikání. Právě snadná dostupnost hazardu spolu s nedostatečně jasným postojem státní správy i institucí je jednou z příčin skutečnosti, že v České republice je odhadem až 100 tisíc osob ohroženo patologickým hráčstvím. Magdaléna je mimo jiné iniciátorem a realizátorem projektu síťování ambulantních služeb pro gamblery na území Středočeského kraje. Nejbližší ambulance, připravené hráčům pomoci, jsou v Příbrami a v Mníšku pod Brdy. Bližší informace najdete na www.f63.cz.
Magdaléna, o.p.s., s městem Dobříš dlouhodobě spolupracuje. Za podpory i dalších lokálních subjektů (MAS Podbrdsko, město Příbram) provozuje na celém Příbramsku, včetně Dobříše, terénní programy pro závislé. Telefon na terénní pracovníky je 737 391 214. Pracovníky mohou kontaktovat nejen závislí (včetně hráčů), ale i široká veřejnost, například v případě nalezení odhozené injekční stříkačky.

Johana Růžková, PR manažerka, Magdaléna, o.p.s.Předchozí článekZtrácí se zájem o historii města, ve kterém žijeme?
Další článekSdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsv. Trojice v Dobříši