Květen, knihovna a koronaMilí čtenáři a návštěvníci knihovny, v čase ochranných opatření pracuje knihovna v módu náhradních služeb, nicméně jsme nachystaní (téměř) na vše. Termín znovuotevření knihovny je pochopitelně závislý na vývoji situace, proto než k nám vyrazíte, ověřte si, prosím, že máme opravdu otevřeno. Standartní programy se mohou realizovat až v případě zmírnění karantény a jejich termín se může dle potřeby posunout!!! Aktuální informace se dozvíte na www.knihovnadobris.cz nebo facebooku knihovny, můžete nám také zavolat či napsat dotaz.

Náhradní služby knihovny

Rozvoz knih až na váš práh

Po dohodě vám v rámci Dobříše rádi dovezeme balíček knih. Naši čtenáři z okolí z Dobříše se na nás mohou obrátit telefonicky či písemně a jistě pro ně najdeme uspokojivé řešení. Víme, že život bez knih je o jednu dimenzi chudší…

Jak si objednat knihy z knihovny

knihovna, kniky
Zdroj foto: archiv knihovny
  1. Pokud chcete knihy dle našeho doporučení nebo cokoli z beletrie od určitého autora, je to jednoduché. Máte-li ale zájem o konkrétní tituly, prosíme o prověření předem, zda jsou knihy dostupné. Budeme-li to muset prověřovat my, nestihneme uspokojit všechny zájemce.
  2. Knihy si můžete objednat těmito způsoby:
  • a) vhodit lísteček do schránky knihovny (vhoz vedle vchodu)
  • b) e-mailem
  • c) telefonicky
  • d) sms na č. 777 299 044

Je možné přečtené knihy vrátit?

Bohužel, z bezpečnostních důvodů zatím knihy není možné vracet.

Limit výpůjček e-knih navýšen

Podařilo se nám vyjednat navýšení počtu e-knih pro čtenáře naší knihovny! Po dobu uzavření knihovny si můžete zdarma půjčit 6 knih na 31 dní (oproti původním třem knihám na tři týdny).

Pohádky z knihovny (pondělí / středa)

Zdroj foto: archiv knihovny

Rodiče jsou momentálně tak vytížení zapojením do výuky svých dětí, že už jim někdy nezbývá síla na pohádku na dobrou noc pro ty menší. Dvakrát týdně ji on-line přečteme za vás! Pár už jich najdete na našem webu a fb, další přibudou.

Čtěte s námi jackovi: o modrém světle (úterý / čtvrtek)

Zdroj foto: archiv knihovny

Společné čtení s vašimi prvňáčky a druháčky on-line z krásné knížky Daniely Krolupperové, kapitolu po kapitole vždy v úterý a ve čtvrtek na webu a facebooku knihovny.

Výtvarná dílna s jíťou on-line

Zdroj foto: archiv knihovny

Dokud se v knihovně neotevře dílna skutečná, minimálně jednou měsíčně se můžete s Jíťou propojit v dílně virtuální. Že vám chybí Jítina pomocná ruka? Nemějte obavy – instruktáž je tak srozumitelná, že to určitě zvládnete.

Knihomrně v síti

Zdroj foto: archiv knihovny

Alespoň jednou měsíčně skromná náhrada za živý knihomrněcí program – informace o termínu rozesíláme členům programu Přátelé knihovny.

Ručprčky

Lektorka Lenka Kšanová pracuje ve zdravotnictví, a tak se dá první ručprčkové setkání v knihovně předpokládat (snad) v září. Prozatím však nabízí tipy on-line, které rozesíláme členům programu Přátelé knihovny. Více informací na tel. 777 299 044.

Květnové programy (realizace dle vývoje situace)

Výtvarná dílna s Jíťou: Babočka korálkáč – pondělí 4. 5. od 12 do 17 hodin

Co by to tak mohlo být??? Je to tak, blíží se motýlí čas… A s ním přilétá i Jíťa. Jako vždy vstup volný, materiál zdarma.

Dobříš čte dětem: O hloupých čertech a chytrém ševci – středa 6. 5. od 17.00

Vtipná pohádka Beneše Methoda Kuldy v podání Divadla Knihovna. Doporučujeme zejména pro děti od 5 do 10 let s doprovodem. Vstup volný.

Malá dobříšská univerzita: Černobyl – čtvrtek 7. 5. od 17.00

Zdroj foto: Josef Vácha

Cestovatel a fotograf Josef Vácha navštěvuje Černobyl opakovaně a poví vám o něm spoustu zajímavostí. A co neřekne on, řeknou jeho fotky… Vstupné 60 Kč; káva / čaj v ceně.

Knihomrně start – pondělí 25. 5. od 10.00

Chcete, aby vaše dítě mělo výborný školní prospěch? Čtěte mu, veďte ho ke čtení a voďte ho do knihovny. Speciální program pro rodiče s dětmi od 0 do 4 let s rytmy, melodiemi, říkadly, divadelními, pohybovými i společenskými prvky; cílem je zatraktivnit čtení a služby knihovny již nejmenším dětem, podpořit vyjadřovací i jiné schopnosti dítěte a pomoci dítěti vytvořit si dobrý vztah k češtině. Každý měsíc nové básničky, písničky i pohádka!
Pokud se nám ozvete, nabídneme vám místo ve skupině stejně starých dětí – můžete však přijít i bez přihlášení ve výše oznámeném termínu.

Výtvarná dílna s Jíťou: Kouzelný talisman – pondělí 1. 6. od 12 do 17 hodin

Komu by se nehodil talisman pro štěstí? A vlastnoručně vyrobený, ten vás bude chránit a plnit vaše přání úplně sám… Jako vždy vstup volný, materiál zdarma.

Malá dobříšská univerzita: Petra Procházková – čtvrtek 4. 6. od 17.00

Zdroj foto: archiv P. Procházkové

Novinářka, válečná zpravodajka, humanitární pracovnice. V Česku založila s Jaromírem Štětinou nezávislou novinářskou agenturu Epicentrum, v Grozném dětský domov pro válečné sirotky a pak zase u nás s Janou Hradilkovou občanské sdružení Berkat na pomoc nejen dětem a ženám v Čečensku a Afghánistánu a uprchlíkům, žijícím v ČR. Před rokem a půl opustila Lidové noviny a začala pracovat pro nezávislý Deník N. Vypadá to, že by měla o čem vyprávět několik týdnů, tak nepromeškejte ani chvilku z její vzácné návštěvy na Dobříši! Vstupné 60 Kč; káva / čaj v ceně.

Tibetský obchůdek v knihovně – prodlouženo do konce května

Knihy, odznáčky, samolepky, modlitební praporky, velké prapory… Koupí tohoto zboží podpoříte neziskovou organizaci Lungta, která se v naší republice dlouhodobě věnuje podpoře tibetské kultury.

Boží (jako) Božena – soutěž pro děti i dospělé o 12 000 korun! – jen do 30. 6.!

Pište, malujte, sochejte, foťte, natočte video… Jakékoliv originální umělecké dílo inspirované Boženou Němcovou má šanci vyhrát až 3000 Kč! Podrobná pravidla a přihláška v knihovně a na www.knihovnadobris.cz. Děkujeme za podporu firmě Bobcat DOOSAN!

Květnové svátky: Ať je to s covidem tak či onak, v pátek 1. a 8. 5. je knihovna zavřena!

Pomoc! Kniha vážně ohrožena covidem!

Knižní nakladatelé hlásí, že situace je vážná. Koupíme-li si každý třeba jen jednu knihu měsíčně, pomůžeme knihám a lidem kolem nich „přežít“ a sobě nebo někomu blízkému uděláme radost… Doporučujeme: Objednávejte knihy přímo u nakladatelů či dobrých knihkupců.

Milí čtenáři, přejeme vám fyzickou i psychickou odolnost v době virové a v dobách mezivirových se na vás nedočkavě těšíme v knihovně, odkud vás za všechny zdraví

Romana Bodorová

Reklama

Předchozí článekRegionální trhy v Dobříši se otvírají v květnu
Další článekOtázky redakce pro knihovnu