Krásnější a rozkvetlá DobříšJak jsem zjistila, nesouvisí s revitalizací zeleně, ale s kácením stromů a keřů a novým osázením. Tento projekt, když to dobře dopadne, se bude realizovat až koncem roku 2018 nebo začátkem roku 2019. Projektovou dokumentaci jsem si prohlédla u Ing. Harmanové. Je to dílo obsáhlé, ale paní architektce nikdo neřekl o změnách. Dokumentace již neodpovídá skutečné situaci a  cena za tyto práce je přibližně 5 mil. Kč. Náměstí tento projekt neřeší, k tomuto tématu bude probíhat samostatný kulatý stůl.

Začíná jaro a nejen já a moji známí, ale možná i vy chcete, aby Dobříš měla krásné, kvetoucí náměstí. Naše náměstí nekvete. Proč mají v Sedlčanech náměstí kvetoucí celé léto, proč i jinde mají kvetoucí náměstí? Šli jsme se zeptat. Začali jsme u Ing. Čermákové, radní pro správu majetku. S našimi názory souhlasila, ale museli jsme uznat, že bez peněz se toho moc neudělá. S panem Milnerem, zahradníkem z Dokasu, spolupracují. Mimo jiné na úpravách před poštou, kolem radnice a vysazením letniček.

Co vy, spoluobčané, chcete spolupracovat a radovat se z vašeho města? Co okolí vašeho bydliště? Je v pořádku, nedalo by se něco zlepšit?

Pro nás byla dobrou zkušeností návštěva u Ing. Čermákové. Na místě jsme se domluvili a získali informace. Bylo to přínosné jak pro ni, tak pro nás. Ti, co komunikují přes počítač, mohou využít aplikaci hlášení závad na webu města. Vyzývám vás k větší aktivitě o dění v Dobříši, nebojte se říci své připomínky a názory.

Helena KahounováPředchozí článekNové dobříšské tržiště
Další článekKam s ním aneb Pytlový systém sběru tříděného odpadu v lokalitě Malá Strana, Dobříš