Knihovna plná motýlů (a sem tam i nějaká housenka)Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, jedny svátky za námi, druhé před námi, a do toho všechny ty jarní povinnosti: procházky, výlety, zahradničení… Nenechte se ničit příliš a přijďte si k nám odpočinout…

KNIHOVNA V KVĚTNU

Pozor, o státních svátcích si, prosím, naplánujte jiný program než návštěvu knihovny:
středa 1. 5. a středa 8. 5. – zavřeno.

MDU: MOTÝLI
ČT | 4. 4. od 17.00

Pavel Křížek, zakladatel obecně prospěšné společnosti Ochrana fauny ČR a šéf záchranné stanice pro zraněné živočichy v Hrachově, umí úžasným způsobem vyprávět – tentokrát o motýlech i o čtvrtstoletí hrachovské základny. Vstupné 80 Kč; káva/čaj v ceně.

NOC S ANDERSENEM
PÁ | 5. 4. od 17.00 do rána

Pouze pro předem přihlášené!
Večerní a noční program v knihovně pro děti školního věku. Vycházka, hry, dílna, spaní v knihovně… Děkujeme Pekařství Stáňa a Řeznictví Dvořák za podporu akce.

HERNÍ VÍKEND V KNIHOVNĚ
SO | 6. 4. od 10.00 do 01.00
NE | 7. 4. od 10.00 do 16.00

Sobota: 10–12: Myši mají pré, 13–17: 7 divů světa, 18–21: Tajuplné říše, 21–01: Bang! / neděle: 10–16 Dominion.
Vhodné i pro úplné začátečníky, herní pravidla budou před turnajem vysvětlena. Startovné: 20 Kč až 50 Kč za turnaj – slevy pro přihlášené. Hodnotné ceny od distributorů a knihovny! Spaní v knihovně možné. Přihlášky na proton@mail.com.

KNIHOMRNĚ START
PO | 8. 4. od 10.00

Pokud je vašemu děťátku něco mezi šesti měsíci a třemi lety, šup s ním k nám do knihovny! V rámci celorepublikového projektu Bookstart pracujeme s již devíti skupinami takto malých dětí: jednou měsíčně pro ně chystáme speciální čtyřicetiminutový program s básničkami, písničkami, pohybovými prvky a krátkou pohádkou. Vstup je volný a na prvním setkání obdržíte uvítací balíček s vhodnou knížkou a průkazku na rok zdarma. Nevyhovuje vám tento termín? Ozvěte se nám, nabídneme vám jiný.

VÝTVARNÁ DÍLNA S JÍŤOU: HOUSENKA PŘETENKÁ
PO | 8. 4. od 12 do 17 hodin

Je to tady: jaro je v plném proudu a v knihovně je to samá housenka! Odneste si tu svou domů! Vstup volný, materiál zdarma.

VESELÉ TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
ÚT–ČT | 23., 24. a 25. 4.

Hlaste se ihned!
Opět se nám podařilo získat nejvtipnější paměťovou trenérku Stáňu Benešovou! Přihlásit se je nutné do 15. 4. Kurz je vhodný jak pro nováčky, tak pro absolventy našeho předchozího kurzu. Za třídenní trénink zaplatíte pouhých 100 Kč. Pouze pro předem přihlášené!

CHVÍLE PRO POHÁDKU: ENŠPÍGL
ČT | 25. 4. od 17.00

Dnes už je asi úplně jedno, jestli tenhle středověký šprýmař a taškář skutečně existoval, nebo ne. Důležité je, že jeho historky i po staletích stále baví čtenáře a posluchače, a zdaleka ne jen děti.
Vhodné pro děti od 5 let. Vstup volný.

KNIHOMRNĚ START
PO | 6. 5. od 10.00

VÝTVARNÁ DÍLNA S JÍŤOU: KOČIČKY Z ROLIČKY
PO | 6. 5. od 12 do 17 hodin

Naše májová koťátka zaručeně neškrábou ani nedělají loužičky. Tedy – záleží na vás, jaká si je vyrobíte… Vstup volný, materiál zdarma.

MDU: SPISOVATELKA HANA HINDRÁKOVÁ
ÚT | 14. 5. od 18.00

Cestovatelka, spisovatelka a bývalá dobrovolnice Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Přijďte si poslechnout, co ji přivedlo do Afriky a jak se od dobrovolnictví dostala k psaní románů z afrického prostředí. Její poutavé vyprávění o Keni je doplněno fotografiemi a videem. Během besedy budou k prodeji knihy a originální africké šperky, které vyráběli lidé z keňských chudinských čtvrtí. Vstupné 80 Kč; káva/čaj v ceně.

TO JE BAŠTA: KUBAŠTA!

Literárně-výtvarná soutěž
Do konce dubna

Poslední šance vyhrát až tři tisíce korun! Podmínky soutěže a přihlášky najdete na www.knihovnadobris.cz. Uzávěrka soutěže je 30. dubna.

MAGIC THE GATHERING

Každé pondělí od 17.00

MOTÝLI

Výstava po celý měsíc
Velkoformátové barevné fotografie – my zíráme, vy zíráte…

ÚTERNÍ DESKOHRANÍ

Každé úterý od 17.00

ČEŠTINA PRO CIZINCE

Každý pátek od 16.00
Dvouhodinový kurz zdarma.

VIRTUÁLNÍ REALITA
PO–PÁ

Zdarma ve výpůjční době oddělení pro děti a mládež – kromě víkendu.


Milí čtenáři, radujte se ze dnů volna o státních svátcích a nezapomeňte, že my se z nich radujeme také – doma. Mimo ně se na vás těšíme po celý týden kromě čtvrtka – nyní ve všední dny až do šesti do večera.

Romana Nováková

Kontaktní informace
www.knihovnadobris.cz
knihovna.dobris@seznam.cz
www.facebook.com/knihovnadobrisPředchozí článekDobříšek přeje krásné jaro!
Další článekDobříšské večery hudby