Knihovna: Hurá! Divadlo!Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, knihovna je o prázdninách otevřena tři dny v týdnu, nabídka rozvozu knih na objednávku také stále trvá. A rádi vás také zveme na dvě krásná divadelní představení.

Prázdninová otvírací doba knihovny:

Úterý 8.00–18.00 (kromě 6. 7. – st. svátek)
Středa 8.00–17.00
Sobota 9.00–12.00

Minitábor s knihou 

Další ročník našeho letního příměstského tábora má téma pověsti. Ačkoli nabízíme dva turnusy, kapacita je již bohužel zcela vyčerpána.

Stará pověst

– čtvrtek 12. 8. od 17.00 v anglickém parku zámku Dobříš
Divadlo 100 opic přiveze představení vhodné pro děti od 4 let, teenagery i dospělé. Legenda z raného středověku, ve které loutky honí herce s mečem v ruce, hrají na housle, a dokonce hoří, je o rytíři, který byl krásný, silný a bohatý. Zkrátka měl všechno… a chtěl mnohem víc: vzal si do hlavy, že chce umět létat. A kupodivu, bylo to tak v pořádku. Zdálo se to být jednoduché, vždyť sama královna nebes našeho rytíře měla ráda. Ale – čeho všeho se musí člověk vzdát, než vzlétne vzhůru! A nemyslete si – krása, síla a bohatství jsou z toho to nejmenší.
Inscenace získala cenu Festiwalu solistow lalkarskich (PL, Lodž). Vstupné 70 Kč.

Pohádka o Šemíkovi 

– čtvrtek 26. 8. od 17.00 v anglickém parku zámku Dobříš
Divadlo Ančí a Fančí se známým příběhem vhodným zejména pro děti od 4 do 12 let i jejich dospělé. Česká pověst vypráví o tom, jak se v Čechách za vlády knížete Křesomysla dolovalo zlato, jak lidé chtěli být bohatí a přestali pracovat na polích, i o tom, proč kůň Šemík se svým rytířem Horymírem přeskočil hradby Vyšehradu. Představení plné napětí i legrace.
Pohádka byla úspěšně uváděna v rámci expozice Staré pověsti české v Národním muzeu. Vstupné 70 Kč.

Semínkovna

Připojujeme se k projektu Semínkovna! Po prázdninách startujeme: budeme rádi, přinesete-li nám semínka rostlin z vaší zahrady! Semínka nesmějí být chemicky ošetřena a budeme u nich evidovat místo a datum sklizně. Z takto vytvořené semínkové banky si následně návštěvníci knihovny budou moci zdarma vzít omezené množství semínek (aby zbylo na každého). Hezká sousedská výpomoc, že?


Kniha z knihovny – nová služba pro vás

Libovolnou knihu dle vlastního výběru si můžete nyní zakoupit přes portál www.knihazknihovny.cz a následně si ji vyzvednout v naší knihovně. Podstatnou výhodou pro čtenáře je nákup knih za velkoobchodní ceny a vždy s dopravou zdarma, protože knihovna poptávané tituly objedná společně s knihami do svého fondu.

Jak funguje Kniha z knihovny
(https://www.knihazknihovny.cz/text/jak-funguje-kniha-z-knihovny)
1. Kupte on-line na https://www.knihazknihovny.cz/.
2. Objednávku zpracovává knihovna společně se svým nákupem knih do fondu.
3. Po doručení knihy do knihovny vám zašleme avízo k odběru.
4. Kniha bude vydána tomu, kdo se prokáže heslem (kód zašleme do mailu), osobní odběr vždy ZDARMA.

Pro více informací kontaktujte knihovnu nebo navštivte portál www.knihazknihovny.cz.


Milí čtenáři, přejeme vám krásné léto s knihami i bez knih, hlavně v klidu a zdraví. A ať už se k nám dostanete o prázdninách, nebo až po nich, těšíme se na vás!

Romana Bodorová

Reklama

Předchozí článekAteliér Chodící dřevo a Galerie Jana Hellera
Další článekJaro ve 2. mateřské škole Dobříš