Kam za sportem v Dobříši?Přišlo léto a s ním i prázdniny, na které se hlavně děti i studenti již dlouho těšili. Jaké ale mají možnosti sportovního vyžití ve městě?

Nově bude v nejbližších dnech zprovozněn venkovní pingpongový stůl naproti restauraci Modrá kočka v Lipkách. Nápad na jeho pořízení vznikl náhodou, když školní děti chodily hrát ping-pong na soukromý pozemek poblíž školy, což se jeho majitelům pochopitelně příliš nelíbilo. Pokud se nápad ujme, do budoucna by byla možnost postavit další, poblíž nízkoprahového klubu Terén.

Město zatím připravuje pořízení nových prvků do skateparku, které by měly být nainstalovány koncem roku. Do té doby by ale měl být areál skateparku doplněn o parkurové prvky, které budou sportující veřejnosti sloužit již během letních měsíců.
Pro sportovce každého věku bude během léta doplněna i workoutová sestava na Větrníku, která, stejně jako ta v Brodcích, jistě najde své uživatele zejména mezi běžci a cyklisty.
Bylo zrekonstruováno basketbalové hřiště na Dukelském náměstí a pustili jsme se i do rekonstukce dalších „zapomenutých“ hřišť, např. u kulturního domu, na Čihadlech a dalších.
Tak teď již zbývá přát si jen pěkné, slunečné léto, a aby se nám úrazy obloukem vyhýbaly!

Ing. Markéta Čermáková, MBA, radní pro bezpečnost a správu majetku města

Reklama

Předchozí článekZe zámku a podzámčí …
Další článekSlovo starosty města Dobříše