Jsou návrhy alternativního systému svozu odpadů míněny vážně?Již od červnového jednání ZM (20. 6) usiluje opoziční zastupitel Tomáš Helebrant o prosazení alternativního systému svozu odpadů, který by nahradil systém MESOH. Jsou však jeho návrhy míněné reálně a vážně? Nebo se jedná o pouhou hru, kterou se pokouší hrát s voliči a s koalicí PRO DOBŘÍŠ, ODS a KDU-ČSL?

Posuďte sami: Komise pro životní prostředí a ekologii jednala o původním návrhu Tomáše Helebranta už 15. července 2019. A poskytla mu detailní věcná i odborná vyjádření (15stránkový zápis naleznete na webu města). Čekal bych, že T. Helebrant v červenci nebo nejpozději v srpnu poskytne zastupitelům a komisi svůj přepracovaný návrh. Nestalo se tak. Místo toho se T. Helebrant 27. srpna ve svém článku na webu dobrisskoaktualne.cz podivil, že město nečeká na jeho nový návrh (v pořadí už třetí) a rozesílá do schránek letáky o systému MESOH.

Cituji z jeho článku:
„Návrh byl projednáván, avšak zastupitelstvo o něm nehlasovalo a postoupilo ho k projednání komisi životního prostředí, na kterou jsem byl také pozván. Na jednání komise zaznělo mnoho věcných argumentů a informací. Na základě toho jsme návrh ještě upravili. Očekával jsem, že bude projednán v září a poté zastupitelé rozhodnou, jaké řešení je pro Dobříš nejlepší. … Stejně tak místo diskuze a hlasování o alternativním návrhu na zářijovém zastupitelstvu dostali spoluobčané již v srpnu pokyny ke spuštění MESOH od 1. října 2019.“

Jak jsem se dozvěděl z vyjádření koaličních zastupitelů, Tomáš Helebrant jim zaslal svůj nový návrh až 9. září, tedy na poslední chvíli před jednáním ZM dne 12. září 2019. Co si o tom myslíte? Je, nebo není to hra?

Daniel Konopáč

Reklama

Předchozí článekInformace pro rodiče nově narozených občánků města Dobříše
Další článekOpravdu neříká opozice pravdu o odpadech?