Jarní výzva 2021 na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši

Vzhledem k dlouhé absenci pohybových aktivit dětí nejen ve výuce, ale i v mimoškolní činnosti připravili učitelé tělesné výchovy pro své žáky Jarní výzvu. Důvodem byla motivace k pohybu.

Žáci si mohli vybrat tyto sportovní aktivity: běh, chůzi nebo cyklistiku. Každý získaný kilometr byl bodově ohodnocen – chůze 2 body, běh 3 body a kolo 1 bod. Výzva probíhala v dubnu a květnu. Soutěžily mezi sebou třídy nižšího a vyššího gymnázia. V doprovodné kategorii soupeřili i učitelé. Byla vytvořena tabulka pro top 10 nejlepších výkonů v každé kategorii a pro top 10 nejlepších s celkovým počtem bodů.

Ihned po vyhlášení výzvy se tabulky začaly plnit kilometry a body, denně přibývalo téměř 1 000 km. Po lesích bylo možné potkávat děti soutěžící ve všech kategoriích, někdy se dávaly dohromady i celé třídy, aby přinesly do soutěže co největší bodový zisk.
V době uzávěrky Dobříšských listů se v čele bodování tříd nižšího gymnázia drží sekunda s 5 571 body, vyššímu gymnáziu vládne kvinta s 12 131 body. V celkovém bodování jednotlivců vede Markýza s 1 567 body, druhé místo si udržuje Katalaanec s 1 476 body a skvělé třetí místo zatím obsadil Babushka s 1 435 body. 40. den výzvy se podařilo nepředstavitelné – byla překonána meta 40 000 km! Účastníci vlastně dohromady oběhli, obešli a objeli na kole celý svět. Soutěž končí 31. května 2021 a do té doby ještě očekáváme velké bodové přírůstky a možné změny v pořadí. Rádi bychom stejnou akci opakovali pravidelně každý rok. Podrobné statistiky naleznete na webu https://vyzva.gymkc.cz.