Zprávy z LidickéLetos by se legendární tvůrce pohádkové postavičky Krtečka, Zdeněk Miler, dožil 100 let. Zemřel před 10 lety, v roce, kdy jeho speciálně vyrobený maskot Krtka vyletěl s americkým astronautem A. Feustelem do vesmíru (po Nerudových Písních kosmických…).
O popularizaci těchto událostí, stejně jako o vše spojené s kosmonautikou, se zasloužil a dále stará Milan Halousek, předseda Astronautické sekce České astronomické společnosti. (V dobříšské městské knihovně měl pro dospělé přednášku před rokem.)

Za dodržení všech hygienických opatření byla 21. 4. přednáška – povídání pro děti naší školy, odpovídání na dotazy a focení s postavičkou Krtka (130centimetrový maskot).
První stupeň se dozvěděl o všech zvířatech, která kdy do kosmu vyletěla, a děti z druhého stupně mohly na videu vidět nejen posádku vesmírné lodi s Krtečkem, ale dozvěděli se mnoho „užitečných rad“, jak žít na vesmírné stanici…

A pokud vám, čtenářům, můžeme dát tip na výlet – určitě by se vám mohla líbit netradiční ZOO Papouščí ráj (Osnice – část obce Jesenice za Břežanským údolím), kam děti vyrazily 14. 5.

Mgr. Eva Burešová, ředitelka školy

Reklama

Předchozí článekDobříšské listy – červen 2021
Další článekJarní výzva 2021 na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši