Gratulujeme! Dobříšská amatérská sportovkyně Klára Černá si přivezla z mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra na Havaji krásné 4. místo ve své kategorii!

Klára Černá má závodění jen jako koníček. U nás na Dobříšsku i jinde po republice ji můžete vídat na běžeckých tratích, stejně jako v duatlonových a triatlonových závodech. Nyní si splnila sen a úspěšně reprezentovala město Dobříš na mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra na Havaji.

„Bylo mi velkou ctí se tohoto mistrovství světa účastnit. Na jeho start se kvalifikují triatleti z celého světa, a to na základě umístění na některém ze série závodů Xterra. Mně se povedlo získat kvalifikaci na základě 2. místa v kategorii 30–34 let na české sérii závodu Xterra v Prachaticích v červnu 2021,“ upřesnila Klára.
    V pořadí 25. ročník světového šampionátu však provázelo extrémně deštivé počasí a z důvodu velkých vln tak bylo zrušeno plavání. Úvodní disciplínu proto nahradil tříkilometrový běh.
    „Ačkoli bylo plavání z důvodu extrémně nepřiznivého počasí a velkých vln zrušeno, závodníci z celého světa se nakonec účastnili celého závodu jako duatlonu v distancích 3 km běh, 32 km kolo a 10 km běh. I když jedna nebezpečná disciplína byla zrušena, ani tak nebyl závod snadný. Ten den byl na Havaji extrémně deštivý, a tak probíhal celý závod doslova na blátě. Plavání nepatří mezi mé silné disciplíny, přesto jsem byla zklamaná, ale i tak to pro mě byl velký zážitek, ze kterého jsem vyšla jako čtvrtá žena ve své kategorii. Obvykle bramborové místo nepotěší, ale na mistrovství světa potěšilo velmi!“ řekla ke své účasti na mistrovství světa Klára.

Za vedení města pak Kláře posílá gratulaci starosta Pavel Svoboda: „Smekám před výkonem Kláry a upřímně gratuluji. Na hobby sportovce je to skutečně obdivuhodné.“