Duben v knihovně: pozor, 14 dní zavřeno!Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, po pěti letech nás čeká povinná revize fondu, a proto bohužel nezbývá než na dva týdny zavřít knihovnu. Ale abychom to společně s vámi zvládli co nejlépe, kromě několika pěkných programů jsme pro vás připravili i knižní pohotovost – čtěte níže. A co se u nás v dubnu děje? Mnoho:

Výtvarná dílna s Jíťou: Motýli – úterý 3. 4. od 12 do 18 hodin

Jemná a vzdušná krása k jaru určitě patří – a motýlů není nikdy dost! Odneste si od nás jednoho domů, Jíťa vám ho pomůže vyrobit – pozor, tentokrát v úterý! Vstup volný, materiál zdarma.

Knihomrně – středa 4. 4. od 10 hodin (+ v dalších termínech na objednávku)

Program pro děti od 0 do 6 let s doprovodem má za sebou první dvě „kapitoly“. Chcete-li přijít na dubnové knihomrněcí setkání s novými říkadly, písničkami, pohádkou a dalšími aktivitami. Budeme rádi, přihlásíte-li se co nejdříve. Kvůli velkému zájmu nám vzniklo již několik skupin, rozdělených (víceméně) dle věku dětí, můžeme vám tedy nabídnout další termíny, které vám budou více vyhovovat. Na setkání 4. 4. nejsou přihlášky nutné, ale je to pro nás pomůcka, jak program lépe vyladit. Vstup volný.
Více na www.knihovnadobris.cz.

Lovy skvostů temné oblohy – čtvrtek 5. 4. od 17 hodin

Nové téma Malé dobříšské univerzity. Známý astronom Petr Horálek vám poví o tajemném prostoru nad hlavou mnoho zajímavých věcí (a kromě toho se můžete těšit i na jeho výstavu – po celý duben na naší výstavní chodbě). Vstupné 70 Kč; káva/čaj v ceně.

Herní víkend v knihovně: pátek 6. – neděle 8. 4.

Pro všechny, kdo se nemohou dočkat dalšího BOoK! Conu: hraní deskových a karetních her od pátečního večera do nedělního poledne. Vstupné minimální, zážitek maximální. Více na fb a webu knihovny.

Knihovna zavřena: pondělí 9. – neděle 22. 4.

Knižní pohotovost: 9.–22. 4., pondělí– pátek 8–15 hodin

Po dobu uzavření knihovny si zdarma vyberte z desítek pěkných knih v přízemí knihovny. Hlavním vchodem se dostanete k regálu s vybranými tituly z nejrůznějších žánrů dětské i dospělé literatury, včetně knih naučných. Knihy do Knižní pohotovosti není třeba vracet!

Marihuanový týden: 23.–29. 4.

Jako předznamenání květnové výstavy „Cesta hrdiny“ najdete na výpůjčním pultě tematickou knižní výstavu i kvíz o ceny.

Homeopatická lékárnička na jaro a léto – úterý 24. 4. od 18 hodin

MUDr. Ferrová vás naučí, jak si šetrně pomoci přírodními prostředky při běžných potížích, které přináší jaro a léto. Ačkoli přednáška navazuje na dvě předchozí, doporučujeme ji i pro nové posluchače. Vstupné pro předem přihlášené na www.zuzanaferrova.cz 150 Kč; na místě 200 Kč.

Chvíle pro pohádku: Prapraděti v prapravěku – čtvrtek 26. 4. od 17 hodin

Hltali jste v dětství knihy Eduarda Štorcha? Dopřejte pravěký zážitek i svým dětem! Divadlo Knihovna nastudovalo svůj další kousek pro děti zejména od 5 do 10 let. Vstup volný.

Vzácné chvíle pod hvězdným nebem – po celý duben

Znáte slovo „astrofotograf“? Petr Horálek nejen že by si oči (popřípadě dalekohled) vykoukal, ale také to dokumentuje. Přijďte se podívat!

Knihomrně – středa 2. 5. od 10 hodin

V tomto termínu bez přihlášení nebo v dalších třech po dohodě – podobně jako v dubnu. Více info v knihovně a na www.knihovnadobris.cz.

Noc literatury – středa 9. 5. od 19 hodin ve sklepení pod dobříšskou hvězdárnou

Hvězdárna na Dobříši? A čtení ve sklepě? A ještě s muzikou??? Rezervujte si místa! Více na webu a facebooku knihovny.

Sbíráme klubíčka vln, bavlnek a proužků

Máte doma zbylé materiály, které nepotřebujete? Věnujte nám smotanou vlnu či bavlnky, popřípadě látky, rozstříhané na proužky – pomůžete nám tím uspořádat dílnu na výrobu loutek pro Divadlo Knihovna!

Změny otvírací doby v květnu

Ve dnech státních svátků – úterý 1. a 8. 5. – je knihovna zavřena.

Milí čtenáři, užijte si duben v lese, na louce i kdekoli, kde budete – a nezapomeňte na knihovnu! Těšíme se na vás do 8. a pak zase od 23. 4. – a když k nám omylem zabloudíte v čase revize fondu knihovny, nezoufejte a vyberte si něco pěkného z naší Knižní pohotovosti.

Z knihovny zdraví Romana Bodorová

Reklama

Předchozí článekStručné informace z 26. a 27. zasedání Zastupitelstva města Dobříše
Další článekHledáte zajímavé a moderní vzdělání s dobrou perspektivou uplatnění pro několik příštích desetiletí?