Dobříšská šelma – modelářská výstava má nové jméno

www.dobrismodel.cz


I v letošním roce se bude konat tradiční výstava plastikových a papírových modelů. Populární akce, která k dobříšskému společenskému dění už neodmyslitelně patří, proběhne v sobotu 25. května od 8.00 do 16.00 hod. v prostorách Kulturního domu Dobříš. Kromě parádních modelů všech měřítek se můžete těšit i na občerstvení, prodej stavebnic a ukázky prací kluků z naší Modelářské dílny. Účast na výstavě a tematický workshop nám přislíbil jeden z nejznámějších českých modelářů a autor modelářských publikací Jakub Vilingr, což je především pro mladé a začínající modeláře skvělá příležitost, jak okouknout techniky a fígle těch nejlepších.
Místo dřívějšího názvu Dobříšská želva letos výstava poprvé ponese jméno Dobříšská šelma. Připadalo nám, že se akce už po několik let neposouvá z místa a příliš nevyvíjí. Při vystoupení ze zajetých kolejí je přejmenování sice symbolickým, ale logickým krokem. Nový název zní podobně, ale má v sobě sílu a energii, což jsou přesně ty vlastnosti, které bychom do budoucna naší výstavě přáli.
Výstavu jsme proto zjednodušili. Oproti předchozím ročníkům, kdy byla dvoudenní a spojená s večerní besedou, se vracíme k jednodennímu modelu, který je z hlediska soutěžících komfortnější. Rozjeli jsme také jednání s modelářskými kluby v bližším i vzdálenějším okolí a máme přislíbenou jejich podporu, která se projeví tím, co návštěvníky zajímá především: větším počtem vystavených modelů. Přijďte se podívat – a pokud sami modelaříte, vezměte své modely s sebou, těšíme se! www.dobrismodel.cz

Tomáš Vokurka a Jaroslav Sauer, Modeláři Dobříš, z.s.

Reklama

Předchozí článekFestival Americké jaro 2019 – Olga Vinokur – 24. 5.
Další článekSlavnostní otevření nového skate/bike parku Dobříš – pořádá D FIGHT, z.s.