Dík náhradním rodinámV rámci celorepublikové výzvy probíhající v týdnu od 27 do 31. května s názvem „Dík náhradním rodinám“, která 31. května vyvrcholila „Bábovkovým dnem“, byl na sociálním odboru MěÚ Dobříš pořádán den otevřených dveří.

Návštěvníci měli možnost získat potřebné informace o náhradní rodinné péči a ochutnat symbolické bábovky. Kromě toho se také ve spolupráci s organizací Temala, z. ú., konala beseda na téma náhradní rodinná péče a výstava obrazů s názvem „Já, pěstoun“.

Hlavním cílem výzvy bylo poděkování náhradním rodičům a všem, kteří jim pomáhají, a také zviditelnění tématu pěstounství. Česká republika se totiž stále potýká s nedostatkem pěstounů a je zapotřebí získat nové zájemce, kteří budou ochotni nabídnout svoji pomoc potřebným dětem. Stát se pěstounem však vyžaduje odvahu, a ne každý se jím může stát.

Symbol bábovky byl zvolen na základě myšlenky, že bábovka nás provází celý život – jako děti je děláme z písku, pomáháme je péct, u bábovky se schází rodina, těšíme se na bábovku od babičky… Bábovka tedy jako určité vyjádření klidu, rodinné pohody a domova. Lidé z celé republiky byli vyzváni k tomu, aby upečenou, namalovanou, uplácanou z písku nebo jakoukoli jinou bábovku vyfotili či natočili na video a sdíleli ji na sociálních sítích. Zároveň se v průběhu výzvy konaly různé akce, při kterých byla příležitost dozvědět se více o náhradním rodičovství.

Podrobné informace o náhradní rodinné péči je možné i nadále získat na sociálním odboru MěÚ Dobříš na adrese Mírové náměstí 75, 263 01 Dobříš.

Jana Šídová, vedoucí sociálního odboru
MěÚ DobříšPředchozí článekSPOLEČENSKÁ KRONIKA
Další článekKomunitní plánování sociálních a návazných služeb