Den bez obalu v knihovněKlimatická změna je součástí našeho každodenního života, ale víme o ní jen málo. Proto bude hlavním tématem letošního Dne bez obalu. V úterý 24. září se tak můžete těšit na program pro děti, přednášku O klimatu bez obalu, SWAP (výměnný bazar) a mnoho dalšího.

Přednášky O klimatu bez obalu se bude možné zúčastnit hned dvakrát – od 10.00 a od 19.00. Loňské sucho byl jen začátek. Planeta je v ekologické krizi a vědci se domnívají, že nás patrně čeká rychlé zhroucení klimatu, a čelíme tak velkému riziku. Je nejvyšší čas bavit se o klimatu.
Přednášet bude Arne Springorum z hnutí Extinction Rebellion (Rebelie pro život). Na této přednášce probereme nejčerstvější vědecké poznatky o změnách klimatu a to, jaký vliv mohou mít na naši společnost a náš život.
Celý program najdete na www.cajovnadobris.cz/denbezobalu.
Projekt je spolufinancován městem Dobříš formou veřejné finanční podpory.
Vstup zdarma.

Čajovna Dobříš v září

Jóga v čajovně (každé pondělí 20.00–21.30 a každou středu 19.30–21.00).

Začínáme v pondělí 2. září a ve středu 25. září. Vždy nás na začátku čeká zklidnění, stažení pozornosti dovnitř a práce s dechem, poté probíhá cvičení a na závěr relaxace.

Meditační setkání dětí (středa 4. září 16.30–18.30).

Meditace je vhodná pro děti ve věku 6–12 let. Zvyšuje schopnost koncentrace, empatie a podporuje schopnost učit se novým věcem. Děti jsou klidnější a vyrovnanější. www.janaterapie.cz

Čajovna v Prokopově zahradě v rámci akce Zažít město jinak (sobota 14. září od 17.00).

Přijďte si s námi dát čaj pod širým nebem. Těšit se můžete na ochutnávku čajů a malé milé popovídání o čajích nad čaji. Čajovna bude zavřená, Prokopova zahrada je hned za rohem.

Živě z čajovny: Amelancha (čtvrtek 26. září od 19.00).

Písničky Amelanchy inspirují k nahlížení na zdánlivě běžné věci z různých nevšedních a zajímavých úhlů. Vytahují na povrch skryté myšlenky a pocity, a tím pomáhají lidem objevit cestu k sobě samým. Vstupné dobrovolné.
Příkrá 342, www.cajovnadobris.cz, katerina@cajovnadobris.cz.

Kateřina Försterová

Reklama