CYKLOMĚSTO Dobříš 2021

Autor foto: DH


Město Dobříš se v květnu zapojilo do celostátní výzvy Do práce na kole, která motivuje k cestování na kole, koloběžce, ale i pěšky či poklusem. Ještě před polovinou výzvy už padaly první rekordy. Do výzvy se totiž zapojilo více než 22 000 nadšenců, kteří díky své aktivitě zdolali celkově během prvních 14 dní více než neuvěřitelné 2 mil. km.

Svůj tým v letošním roce již podruhé postavil také Městský úřad Dobříš. Ten byl vyzván příbramskými úředníky k malé vzájemné soutěži. Cyklisti z obou týmů dávali do sbírání najetých kilometrů všechno, ale kdo nakonec vyhrál, se dozvíte až prostřednictvím facebookového profilu města Dobříše po ukončení výzvy a jejím oficiálním vyhodnocení.

Město Dobříš se navíc celou měsíční výzvu snažilo podpořit dalšími akcemi
V úterý 11. 5. se tak v příjemné podvečerní atmosféře konala cyklovyjížďka v délce 12 km, které se účastnilo více než 20 cyklistů v různém věkovém složení. Trasu okolo obory Aglaia připravil starosta Pavel Svoboda, který také celou vyjížďku v pohodovém tempu vedl.

Ve středu 19. 5. byl pro zájemce připraven on-line seminář na téma „Možnosti podpory městské a aktivní mobility pro období 2021–2030“, který vedl Ing. Jaroslav Martinek ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z. s.
Poslední akcí, která tuto výzvu provázela, bylo veřejné setkání formou takzvaného kulatého stolu. Ten se uskutečnil v pondělí 24. 5. on-line formou přes Teams. Hlavním tématem setkání byl cyklogenerel Dobříše a představa veřejnosti o cyklodopravních opatřeních ve městě.

Zpracovala DH

Akce se uskutečnila v rámci projektu Dobříš
– Zdravé město a místní Agenda 21 a kampaně Světový den zdraví

Reklama

Předchozí článekKnihovna: otevřeno i v sobotu! A dílna, hledačka, herní víkend i piknikový bazar!
Další článekBezplatný kurz sebeobrany pro ženy a seniory v Dobříši