Bezplatný kurz sebeobrany pro ženy a seniory v Dobříši

Autor foto: archiv KAPAP CZECH


Právě ženy a senioři jsou často oběťmi násilných činů a zlodějů. Město Dobříš tak i tento rok ve spolupráci s instruktorem bojových sportů a sebeobrany Michalem Janouškem nabízí kurzy zdarma zaměřené právě na efektivní obranu v případě útoku násilníkem.

Základním principem sebeobrany je, že útočník bude vždy větší a silnější, takže jeho agresi musíme překonat pomocí dobře naučených reflexů a splněním základních principů. Sebeobranu Krav Maga & KAPAP realizuje v ČR organizace KAPAP CZECH pod vedením hlavního instruktora Michala Janouška, který bezplatné červnové kurzy pro ženy a seniory povede. Pan Janoušek se cvičení bojových umění a sportů věnuje už více než 25 let. Učil na Slovensku, v Polsku, Londýně, Izraeli a Guatemale. Pan Janoušek dělá kurzy pro Policii a Armádu ČR, charitu, školy, seniory, letní tábory apod. – pro každého, kdo má zájem se v této oblasti efektivně vzdělávat. V rámci kurzů je využita takzvaná izraelská sebeobrana Krav Maga & KAPAP, což je systém vysoce funkční sebeobrany pro každého. Tato sebeobrana je vhodná právě i pro rizikové skupiny jako ženy či senioři, protože není založena na hrubé síle.

V kurzech se naučíte základní principy sebeobrany a sebeochrany – vyzkoušíte si reakce na typická napadení, dozvíte se praktické rady, jak se preventivně chránit před agresí a napadením.

Kurz sebeobrany žen

Ženy jsou snadným cílem násilníků, ať už těch blízkých, nebo zcela náhodných. Cílem kurzu je probrat prevenci proti napadení ženy a jak správně reagovat na případné násilí. Zaměříme se na modelové situace a nácvik správných reakcí.
Kurz sebeobrany pro ženy se uskuteční v neděli 6. 6. 2021 od 13.00 do 14.30 v anglickém parku.

Kurz sebeobrany pro seniory

Senioři jsou rizikovou skupinou a snadným cílem pro napadení a okradení. Kurz sebeobrany pro seniory bude úvodním vstupem o tom, jak se preventivně takové situaci bránit, jak na takovou situaci správně reagovat. Trénink bude postaven tak, aby nebyl závislý na fyzické kondici dotyčného.
Kurz sebeobrany pro seniory se uskuteční v neděli 6. 6. 2021 od 14.30 do 15.30 v anglickém parku.
Kurzy jsou v rámci prevence kriminality hrazeny z rozpočtu města Dobříše.
V případě zájmu si prosím rezervujte termín telefonicky nebo e-mailem: manažerka prevence kriminality Mgr. Eva Přibylová, tel.: 778 462 283, e-mail: prevence.kriminality@mestodobris.cz.

Reklama

Předchozí článekCYKLOMĚSTO Dobříš 2021
Další článekDobříš ve výzvě 10.000 kroků pro zdraví obstála výborně!