Činnost Městské policie Dobříš za měsíc listopad a prosinec 2016Počet blokových pokut 214
Celkem vybráno za pokuty 80 900 Kč

Vybírám z oznámení:

1. 11. 2016 Strach z nalezeného kufru. Kufr ležel na trávníku v ulici Zahradní. Nikdo se k němu neměl. Byla zde obava z možného nástražného výbušného systému. Jednalo se však o starý a prázdný kufr, který hlídka MP odvezla rovnou do popelnice. Oznamovatelka se zachovala správně. Nález oznámila.
6. 11. Našel se papoušek. V zeleném provedení s červeným břichem. Postaral se o něj strážník městské policie Miroslav R., který se specializuje na tyto ptáky. Chov papoušků je jeho koníčkem.
10. 11. v 16.45 hod. Strážníci zjistili uzamčené návštěvníky v areálu anglického parku. Tito si špatně přečetli návštěvní řád. Přes zimu se anglický park zavírá již v 16 hodin. Hlídka MP občany na toto upozornila a vrata jim otevřela náhradními klíči.
11. 11. ve 13 hod. Nahlášena ztráta mobilu v autobuse. Byla kontaktována automobilová doprava Arriva, zda mobil není náhodou u řidiče. Oznamovatelka měla štěstí, mobilní telefon našel právě sloužící řidič a nález odevzdal.
12. 11. Po náměstí běhalo prase domácí. Na místě bylo zjištěno, že prase, asi 100 kg, si již odchytával majitel. Při převozu prase na světelné křižovatce spadlo z vozíku.
25. 11. v 16. hod. Zákaz podomního prodeje nerespektoval občan z Prahy. Nabízel po domech na Dobříši služby ohledně levného elektrického proudu. Je zakázána i nabídka. Za porušení tržního řádu mu byla uložena bloková pokuta.
5. 12. v 18 hod. Špatné parkování. Větrník, ulice K Vodárně. Stížnost proběhla ohledně stání vozidel před garážemi. Jedná se o místa, kde je osazena dopravní značka zákaz stání. Řidiči by si měli uvědomit, že ten, kdo zajíždí nebo vyjíždí z garáží, potřebuje mít dostatek místa k zaparkování nebo k vyjetí. Těchto a podobných stížností přibývá. Také majitel domu v ulici Pražská nemohl vyjet z domu, ve vjezdu k nemovitosti mu stálo vozidlo. Tato přestupková jednání se řeší blokovými pokutami.
7. 12. ve 14 hod. Opět řádil vandal. Na dětském hřišti Antivandal na Větrníku poškodil neznámý nezbeda lavičku a na dětském hřišti u kina závěsnou sedačku. Doporučujeme, aby si každý, kdo navštíví dětská hřiště, přečetl v provozním řádu, jak se má zde chovat a kdo může určité atrakce používat a kdo již ne.
21. 12. v 1.15 hod. Opilý muž na služebně. Chtěl řešit přestupek. Ale nevěděl jaký. Nepředložil žádný dokument. Poté strážníky upozornil, že by chtěl proplatit cestu z „Flamenga na městskou policii“. Muž požadoval po strážnících výslech. Mluvil nesrozumitelně a komolil. Strážníci muži sdělili, aby přišel na služebnu další den a střízlivý…tak se však již nestalo.

Pyrotechnika

Strážníci v prosinci 2016 a i na Nový rok 2017 řešili porušování obecně závazné vyhlášky. Připomínám, že vyhláškou je povoleno používat zábavní pyrotechniku na veřejných i neveřejných prostranstvích ve vzdálenosti větší než 20 m od budov, vozidel a jiného majetku pouze ve dnech 30. 4., 6. 12. – vždy od 18 hod. do 22 hod. a 31. 12. od 18 hod. do 1 hod. následujícího dne a roku. Nedodržení je přestupkem, který je řešen blokovou pokutou. Dětem do 15 let pyrotechnika nepatří do rukou!!! Živnostenský odbor MěÚ v Dobříši společně s městskou policií také kontrolovaly místní prodejce dne 6. 12. 2016, zda je prodávané zboží v souladu se zákonem a prováděcími předpisy. Na Nový rok strážníci řešili blokovými pokutami porušení na Větrníku.

Výroční zpráva o činnosti Městské policie Dobříš za rok 2016 je zveřejněna na webových stránkách města Dobříše www.mestodobris.cz.

Zapsala: strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP DobříšPředchozí článekS Aerobik studiem Orel Dobříš se nudit nebudete!
Další článekPsí útulek Dobříš – únor