Činnost Městské policie Dobříš za měsíc březen 20192. 3. Ztráty a nálezy. Nalezena pánská černá mikina v taxi na Dobříši. Všechny ztráty a nálezy spravuje Městská policie Dobříš. Výdej je možný na služebně MP po předložení občanského průkazu a identifikaci věci.

3. 3. Telefonická stížnost na zaparkovaná vozidla v zóně C bez parkovacích karet a bez parkovacích kotoučů. Jednalo se o ulici Za Poštou. Byla provedena kontrola místa a zjištěno 15 přestupků, které byly řešeny blokovými pokutami. Strážníci provádějí pravidelné kontroly i v jiných lokalitách v Dobříši.

6. 3. Strážníci provádějí pravidelně kontroly v ulici Za poštou. Schází se zde školní mládež, která tu kouří a dělá nepořádek. Znečišťuje veřejná prostranství a odhazuje odpad mimo odpadkové koše. Stížnosti od obyvatel přibývají. Je nutno připomenout, že pokutu za porušování veřejného pořádku může obdržet občan od 15 let věku.

9. 3. v 18.50 hod. byl na Bzdince nalezen granát. Na místo byla přivolána PČR. Oblast byla policejně uzavřena zátarasovou páskou a čekalo se na příjezd policejního pyrotechnika, který granát odvezl ke zlikvidování.

14. 3. ve 13 hod. Na žádost operačního důstojníka PČR se hlídka MP dostavila do části města Na Kole, kde se nacházel muž, který se léčí pro duševní poruchu. Přivolaný lékař nařídil odvoz RZS do nemocnice.

14. 3. v 18 hod. Z oznámení: u kina si někdo rozdělával oheň. Byl zjištěn nepřizpůsobivý občan bez domova. Oheň byl hlídkou uhašen a muž byl z místa vykázán. Osoba muže je MP známa, ale bohužel odmítla veškerou pomoc ze strany odboru sociálního. Muž odmítl i nabízené ubytování.
Městská policie intenzivně spolupracuje se sociálním odborem, sociální pracovnicí a kurátorkou. Sociální pracovnice svým klientům poskytuje odborné poradenství, pomáhá jim se zajištěním ubytování, předává kontakty na azyly a ubytovny, pomáhá s vyřizováním dávek hmotné nouze, s hledáním zaměstnání nebo registrací v evidenci uchazečů o zaměstnání, ochranou zdraví, případně zajištěním léčby. Spolupráce mezi sociální pracovnicí a osobami znevýhodněnými či nepřizpůsobivými je postavena na dobrovolnosti. Sociální pracovnice nabízí pomoc, která je buď přijata, nebo odmítnuta.

21. 3. Součinnost strážníků s Policií ČR při dopravní nehodě na Mírovém náměstí, kdy došlo ke srážce osobního vozu s motocyklistou, který jel po hlavní silnici. Řidička náhle odbočila a vjela mu do jízdní dráhy. Došlo k vážnému zranění motocyklisty, který byl převezen RZS do nemocnice v Příbrami.

25. 3. ve 14 hod. Stížnost na sezení na pietním místě ve středu města. Jednalo se o děti, které seděly na pomníku padlých a čekaly na autobus. Strážníci dětem domluvili a vykázali je z tohoto pietního místa.

Zapsala strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš

Reklama