Advent v TrnceRok se s rokem sešel a máme tady opět adventní čas, jedno z nejkrásnějších období roku plné očekávání a těšení. I my v Trnce se snažíme celý prosinec udržovat adventní atmosféru a přípravou na vánoční svátky zpříjemnit dětem i rodičům čekání na Štědrý den.
Letos máme připravené tradiční odpolední dílny pro rodiče a děti – výrobu adventních věnců a společné zdobení perníčků. Děti pak těsně před vánočními prázdninami absolvují dílničky ve škole, kdy se prostřídají na různých stanovištích a budou si moci vyrobit vánoční dekorace nebo dárky pro své nejbližší. Navštíví nás také sklář, u kterého si děti vyfouknou svou vlastní vánoční ozdobu. Nezapomeneme ani na oslavu svátku sv. Mikuláše.
Už od začátku adventu bude probíhat celoškolní adventní čtení, kdy se ráno sejdeme pospolu v jedné třídě a vyslechneme si jeden vánoční příběh. V letošním roce jsme ke čtení zvolili příběhy o oslavách Vánoc v různých koutech světa, protože vánoční zvyky a tradice se v jednotlivých zemích liší. Světové Vánoce je i název divadelního představení, které sehrají žáci školy v kulturním domě v úterý v podvečer 18. prosince, a završí tak veškeré vánoční přípravy. Společně s rodiči a přáteli školy si tak připomeneme to, proč jsou pro každého z nás tyto svátky důležité.
Přejeme vám všem pokojné prožití vánočních dní a vše dobré v novém roce 2019!

Za ZŠ Trnka Adéla Sauerová

Pozvánka z Trnky: Robotický workshop pro děti (a rodiče)

Přijďte se seznámit s Ozoboty! Naučíte se ovládat skutečné roboty, kteří vás budou na slovo poslouchat. A to celé jen za použití papíru a barevných fixů. Rádi vás uvidíme v pondělí 10. prosince v 16.45 hod. v ZŠ Trnka na adrese Příbramská 938, Dobříš. A jestli budou vaši rodiče chtít, vezměte je s sebou! Workshop je určen pro zájemce od 8 let. Registrujte se na robotivtrnce@email.cz, počet účastníků je omezen! Vstupné je dobrovolné. Workshop je podpořen grantem města Dobříše.

Reklama

Předchozí článekProjekt „100 let od vzniku Československa“
Další článekOslava 100. výročí založení Československé republiky ve 2. mateřské škole Dobříš