Advent v TrnceRok se s rokem sešel a máme tady opět adventní čas, jedno z nejkrásnějších období roku plné očekávání a těšení. I my v Trnce se snažíme celý prosinec udržovat adventní atmosféru a přípravou na vánoční svátky zpříjemnit dětem i rodičům čekání na Štědrý den.
Letos máme připravené tradiční odpolední dílny pro rodiče a děti – výrobu adventních věnců a společné zdobení perníčků. Děti pak těsně před vánočními prázdninami absolvují dílničky ve škole, kdy se prostřídají na různých stanovištích a budou si moci vyrobit vánoční dekorace nebo dárky pro své nejbližší. Navštíví nás také sklář, u kterého si děti vyfouknou svou vlastní vánoční ozdobu. Nezapomeneme ani na oslavu svátku sv. Mikuláše.
Už od začátku adventu bude probíhat celoškolní adventní čtení, kdy se ráno sejdeme pospolu v jedné třídě a vyslechneme si jeden vánoční příběh. V letošním roce jsme ke čtení zvolili příběhy o oslavách Vánoc v různých koutech světa, protože vánoční zvyky a tradice se v jednotlivých zemích liší. Světové Vánoce je i název divadelního představení, které sehrají žáci školy v kulturním domě v úterý v podvečer 18. prosince, a završí tak veškeré vánoční přípravy. Společně s rodiči a přáteli školy si tak připomeneme to, proč jsou pro každého z nás tyto svátky důležité.
Přejeme vám všem pokojné prožití vánočních dní a vše dobré v novém roce 2019!

Za ZŠ Trnka Adéla Sauerová

Pozvánka z Trnky: Robotický workshop pro děti (a rodiče)

Přijďte se seznámit s Ozoboty! Naučíte se ovládat skutečné roboty, kteří vás budou na slovo poslouchat. A to celé jen za použití papíru a barevných fixů. Rádi vás uvidíme v pondělí 10. prosince v 16.45 hod. v ZŠ Trnka na adrese Příbramská 938, Dobříš. A jestli budou vaši rodiče chtít, vezměte je s sebou! Workshop je určen pro zájemce od 8 let. Registrujte se na robotivtrnce@email.cz, počet účastníků je omezen! Vstupné je dobrovolné. Workshop je podpořen grantem města Dobříše.

Reklama