10.000 kroků pro zdravíRádi chodíte? Vycházkově nebo v tempu, po městě nebo v přírodě, s hůlkami, batohem, sami nebo s rodinou…? Nebo raději běháte? Zapojte se s námi do dubnové výzvy 10.000 kroků pro zdraví!

Akce probíhá od 1. do 30. 4. 2021 a registrace je spuštěna na Dobříš – 10.000 kroků ke zdraví (desettisickroku.cz). Na této podstránce také naleznete informace, které budeme ještě doplňovat, a i vy můžete přispět k jejich doplnění (např. tip na vaši oblíbenou trasu na 10.000 kroků po Dobříši a okolí).
Město Dobříš se zapojilo do celorepublikové výzvy 10.000 kroků ke zdraví, s kterou nově přichází nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu.

Cílem projektu je motivovat lidi, aby vykonávali pravidelnou aktivitu po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce, a vše si také pravidelně zaznamenávali.

Výzva 10.000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což je zhruba 7,5 km. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Pokud se tedy ptáte, zda musíte ujít denně 10.000 kroků, tak nemusíte. Kolik za den ujdete/uběhnete kroků, záleží čistě na vás. Aktivitu je možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoli zařízení a následně ji v podobě printscreenu nahrát do svého profilu.

Výzvy se může účastnit jakákoliv osoba starší 18 let po vyplnění registračního formuláře buď jako jednotlivec, nebo jako člen týmu. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny jak na celorepublikové, tak na místní úrovni.

Pojďte s námi cestou ke zdraví a zařaďte chůzi nebo běh, pokud již tak nečiníte, mezi své každodenní činnosti. Ukažme, že Jsme Dobří(š)!

Akce se koná v rámci projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21 a kampaně Světový den zdraví.

Šárka Krůtová, DiS.
Koordinátorka projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21

Reklama

Předchozí článekDo práce na kole
Další článekRaci v rybníku Papež