ZŠ TRNKA na bruslíchAktovka, brusle, helma, rukavice, šusťáky. Tak to je výbava, která je pro všechny trnkové děti v lednu a v únoru nezbytná. Pravidelně totiž chodí v rámci hodin tělesné výchovy bruslit na zimní stadion. Od prvňáčků po deváťáky, všichni pracují na zvládnutí či zdokonalení své bruslařské techniky. Na ledě se pohybují s čím dál větší jistotou a s radostí. Jsme za tuto možnost velmi vděčni a děkujeme městu Dobříš za to, že umožňuje školním dětem využití zimního stadionu zdarma, a bruslení je tak pro všechny snadno dostupné.

Mgr. Markéta Svobodová


Poděkování ZŠ TRNKA

Děkujeme zastupitelům města Dobříše za poskytnutí programové neinvestiční dotace.

Ing. Jana Derflová


Radujeme se z úspěchů našich žáků

V ZŠ TRNKA se pouštíme do nových výzev. Například do různých soutěží, kde si mohou naši žáci vyzkoušet nejen uplatnění získaných znalostí a dovedností, ale i práci se stresem či s časovým limitem. Po úspěších v matematických soutěžích Pražská střela a MaSo jsme vyzkoušeli i olympiádu z matematiky, českého jazyka a zeměpisu. V českém jazyce se dva naši žáci, Pepča Barták a Evelína Matoušová, probojovali do okresního kola, kde získali 4. a 6. místo. V matematice se Pepča Barták stal vítězem okresního kola a postupuje do kola krajského. Všem moc gratulujeme a nyní už se těšíme na novou výzvu v podobě matematické soutěže Pangea.

Ing. Jana Derflová


Co je třeba udělat pro přijetí dítěte do 1. třídy ZŠ TRNKA?

Nejprve o svém zájmu dejte vědět paní ředitelce – napište mail nebo zatelefonujte. Je třeba si s ní domluvit schůzku, při které mluvíme o tom, jaká máte vy jako rodiče očekávání a co my jako škola nabízíme. Poté je třeba vyplnit Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělání a odevzdat ji do 31. března 2024. Zápis do 1. třídy se uskuteční v pátek 5. dubna 2024 v odpoledních hodinách. Probíhá skupinovou formou a je nutné se na něj předem registrovat. Všechny odkazy a další informace najdete na našich webových stránkách www.zstrnkadobris.cz.

Mgr. Markéta SvobodováPředchozí článekOriginální týden na ZŠ Lidická
Další článekUdálosti na 2. ZŠ Dobříš