ZŠ Lidická DobříšLetní prázdniny utekly jako voda a zanedlouho zahájíme nový školní rok. Zda bude opět netradiční, tak jako ten minulý, je nyní těžké odhadnout. Jisté ale je, že naši pedagogové zvládli bez problémů distanční výuku, a proto jsou na případné opětovné vyhlášení nouzového stavu a omezení výuky připraveni.

Přes prázdniny se ve škole nezahálelo. Malovalo se, měnily se podlahy, na řadu přišla výměna starého zvonění, těšíme se také na nová okna v tělocvičně.

Naše škola se zaměřuje na vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, jako je například mentální postižení, zdravotní postižení, specifické poruchy učení, poruchy chování a také kombinované zdravotní postižení a autismus. Máme dlouholetou tradici kvalitního vyučování s individuálním přístupem ke každému žákovi, vzdělávání probíhá ve třídách se sníženým počtem žáků. Žáci se pravidelně účastní různých soutěží, součástí vzdělávací a výchovné práce jsou časté návštěvy divadelních a hudebních představení, výlety, exkurze, plavecký výcvik, turistické vycházky a jiné. Naším cílem je vychovávat žáky, kteří dokáží co nejvíce využít svůj duševní i fyzický potenciál. Snažíme se, aby naše škola byla místem, kam se žáci těší, kde jsou spokojeni a cítí se bezpečně.

Mgr. Michaela Fejtová Krajská, zástupkyně ředitelky školy

Reklama

Předchozí článekCo je za námi a co nás čeká v Trnce
Další článekZEPTALI JSME SE ZASTUPITELŮ: Jak vidíte problematiku dobříšského školství?