ZŠ Dobříš „Starka“: Rekapitulace akcí senátu za školní rok 2022/23Ve školním roce 2022/23 jsme prožili mnoho zajímavých akcí, které si pro nás připravili žáci zastupující školní senát.

ADOPCE ZVÍŘETE

V říjnu kolovaly po škole krabičky, do kterých žáci i učitelé mohli přispívat, abychom si mohli adoptovat nějaké zvíře z  pražské zoologické zahrady. Vybralo se úžasných 25 000 Kč.

Poté jsme hlasovali, který z těchto návrhů je nejlepší: 1. Gepard / 2. Klokan, zebra, gibbon / 3. Zebra, velbloud, tučňák.
Zvítězila třetí varianta, proto když půjdete do zoo, nezapomeňte se na ně přijít podívat.
Najdete u nich cedule s názvem naší školy.

ČERNOBÍLÝ DEN – 16. listopadu 2022

V tento den jsme se my i učitelé oblékli do černé a bílé barvy, které jsme zakomponovali i do doplňků.

KRABICE OD BOT – 30. listopadu 2022

Již tradiční akce spočívá v obdarování dětí z dětských domovů na Vánoce. Znovu se zúčastnilo mnoho žáků, rodičů, učitelů, a dokonce i dětí v předškolním věku, které do krabic od bot zabalily drobné dárečky.

VALENTÝNSKÝ DEN – 14. února 2023

Na svátek zamilovaných se dress code skládal z červené, růžové a bílé (z valentýnských barev). Každý, kdo chtěl, mohl někomu poslat nejen valentýnku, ale třeba i sladkost. Balíček musel obsahovat jméno s příjmením a třídou žáka, který měl být obdarován. Žákyně z devátých tříd poté dárečky, které vykouzlily mnoho úsměvů, roznášely.

PEČEME DOBRO(TY) – 20. května 2023

V tento den jsme do školy přinesli již upečené dobroty (muffiny, koláče, moučníky, buchty, skořicové/pizza šneky, rolády, …) a prodávali jsme je. Každý z žáků i učitelů měl možnost se projít po škole a od prvňáků po deváťáky si koupit nějakou dobrotu. Výtěžek z prodeje ve výši 32 456 Kč putoval do Psího útulku Dobříš. Pro velký zájem se uvažuje o opakování akce.

POPCORNOVÝ DEN – 26. června 2023

Tentokrát se zapojily pouze třídy, které mají své zástupce v senátu (5.–9. ročník). Z učeben se staly kinosály, ve kterých se promítaly filmy podle přání. Někteří si dokonce přinesli popcorn a jiné občerstvení.

Pokud se chcete o těchto akcích dozvědět více nebo se chcete podívat na fotky z akcí, podívejte se na webové stránky zsdobris.cz, facebook, a dokonce jsme i na instagramu (zsdobris).

Za senát zapsala Terka Lakomá, 9.APředchozí článekZŠ TRNKA vstupuje do osmého školního roku
Další článekPozvánka na inspirativní víkendovku s Brontosaury na Dobříši