Zprávy ze Základní školy Dobříš, Komenského nám. 35Škola v přírodě

Na konci ledna a na začátku února jsme se my, žáci 2.BC, 3.A a 4.A vyjeli na školu v přírodě do Krkonoš. Kdo chtěl, mohl si s sebou vzít i lyže. Pochopitelně nás byla většina. Někteří totiž už umí lyžovat z dřívějška, protože se to naučili s rodiči nebo na předchozí škole v přírodě. Ale my, kteří jsme jeli poprvé, jsme byli plni očekávání i obav.

Počasí nám přálo. Každý den sněžilo. Ihned jsme postavili několik sněhuláků. A to bobování! Užívali jsme sněhu, co to šlo. A sjezdovka? Ti, kteří to už uměli, se rozprchli ke dvěma vlekům a byli pryč. Lyžovali. My jsme stáli pod kopcem, na nohou lyže, které nás neposlouchaly. Přišla záchrana. Paní učitelky Zuzana Kočí a Nicol Kadlecová a pan učitel Matěj Velebil nás odvedli na malý kopeček, kde nám donekonečna vysvětlovali, jak postavit lyže na špagety nebo na pizzu. Nevěděli jsme, na co se dřív soustředit. Zda na lyže, postavení nohou, kolen, nebo spolužáky, kteří vedle na kopci jezdili na vleku. V pondělí a v úterý to s námi vypadalo beznadějně, páni učitelé se moc a moc snažili, byli moc a moc trpěliví, jezdili s námi dokonce pozpátku z kopce, ale naše lyže si dělaly, co chtěly. Ve středu jsme jeli do bazénu, odpočinuli jsme si a ve čtvrtek se vše změnilo. Díky stálému povzbuzování, chvále a trpělivosti vyučujících jsme se rozjezdili. Odměnou bylo, že nás vzali na sjezdovku, vyvezli na vleku a sjížděli s námi postupně sjezdovku. Šlo nám to stále lépe a lépe. V pátek jsme si už troufli sami na vlek. Přidali jsme se na sjezdovce ke spolužákům, kteří se lyžovat naučili takto už v předchozích letech. Už se těšíme na příští školu v přírodě, kdy se budeme moci zdokonalovat a užívat si sněhu a zimních radovánek. Poděkování patří všem pedagogům, kteří s námi mají odvahu vyjet na školu v přírodě v zimě a zároveň nás ještě učit lyžovat.

Nelyžaři, vlastně už lyžaři z 2.BC, 3.A a 4.A


Lyžařský výcvik na Starce

V měsíci lednu jsme si vyjeli my, žáci sedmých tříd, od neděle do neděle na lyžařský výcvik do Krkonoš. Jeli s námi i žáci pátých a osmých tříd, kteří už umí lyžovat. Páťáci se lyžovat naučili buď s rodiči, nebo v předchozích školách v přírodě. Osmáci jsou už ostřílení lyžaři. Všichni jsme se zdokonalovali ve sjezdování, učili se zvládat ježdění na snowboardu (půjčili jsme si ho ve škole), jen školní běžky jsme nevyvětrali, protože sněhu ve stopách bylo velmi málo (ale vůbec nám to nevadilo). Naše poděkování patří paní učitelkám Zuzaně Kočí, Nicol Kadlecové, Monice Cieślik, Olze Šídové, pánům učitelům Petru Hlinkovi a Matěji Velebilovi a paní vychovatelkám za trpělivost, vstřícnost, pochopení a stále dobrou náladu.

Žáci sedmých tříd


1. místo v okresním kole matematické olympiády

Dne 25. ledna se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola matematické olympiády v Příbrami. Se ztrátou jediného bodu obsadil první místo Jason Sýkora z 5.A a na krásném 4. místě se umístil Radek Cieślik z 5.C. Ostatním žákům děkujeme za účast a vítězi blahopřejeme.

Mgr. Dominika Vejlupková


Exkurze 9. ročníku v České národní bance

Žáci 9. ročníku, kteří studují předmět finanční gramotnost, se vydali ve čtvrtek 26. ledna na exkurzi do České národní banky. Viděli to nejlepší z obou dvou expozic, které má aktuálně ČNB ve svém programu. Podívali se na krátké video o českých bankovkách, vyslechli zajímavou přednášku o historii peněz a historii i současnosti ČNB, navštívili trezor, kde si mohli „osahat“ 12,5 kg těžkou zlatou cihlu.

M. Rumlová, J. PončíkováPředchozí článekPředškoláci, přijďte za námi☺
Další článekAntifetfest aneb Jde to i jinak! 2023