Zprávy z 2. ZŠ DobříšEkologický pobyt ve Vodňanech

Dne 25. dubna v 7.45 hodin jsme vyráželi do Vodňan. Přijeli jsme tam okolo 10. hodiny. Klíčky k pokojům se rozdávaly 20 minut. Vybrali jsme si spolubydlícího a pokoje byly celkem luxusní. Chvilku poté jsme šli ven na program. Nejprve jsme se představili, protože jsme byli z různých tříd, a pak si zahráli zábavnou hru. Šli jsme do nízké budovy, udělali jsme skupinky po šesti a dělali jsme most z rukou pro raka. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých věcí o tomto živočichovi, například že normálně leze dopředu, ale když se bojí, leze dozadu. Potom jsme znova šli do pokoje a měli jsme oběd. Pak jsme měli hodinovou pauzu. Potom jsme se dozvěděli, že nahoře v patře je automat. A tam brali jenom drobné, takže jsme hledali někoho, kdo nám rozmění. Dlouho jsme nikoho nemohli najít, ale nakonec jsme někoho našli. Potom se vybral film navečer. Také jsme šli lovit plankton a vodní hmyz. Dále jsme šli do muzea a byli jsme hodně unavení, tak jsme měli třicetiminutovou přestávku. Potom jsme šli na 1 hodinu a 15 minut na hřiště. Bylo to tam pěkné, šli jsme na večeři, měli jsme knedlíky a šli jsme se koukat na film. Tři čtvrtě hodiny jsme se koukali a pak jsme usnuli. Nastalo ráno, svlékli jsme povlečení a dali ho za dveře a sbalili jsme si kufry. Potom jsme šli na snídani, zase jsme se dostali na program – koukali jsme se na plankton přes mikroskop a viděli jsme vnitřnosti planktonu. Potom jsme šli na oběd. Po obědě jsme se rozloučili a jeli jsme zpátky do školy. A to bylo celé.

Lucie Gerntová, Valeriya Futko,
žákyně třídy IV.C


Školní parlament 2. ZŠ Dobříš zazářil na školním fóru

Na 2. ZŠ Dobříš se uskutečnilo školní fórum, kterého se zúčastnili členové školního parlamentu, vedení školy a zástupci městské radnice Dobříš v čele se starostou Pavlem Svobodou. Akci moderovala facilitátorka paní Lexová a v centru pozornosti byl školní parlament, který sehrál klíčovou roli během této významné akce. Hlavním cílem fóra bylo zapojit co nejvíce žáků do navrhování opatření, která by podpořila rozvoj a zlepšení školy i města. Během fóra bylo představeno několik nápadů na vylepšení prostoru školy a městského prostředí. Na závěr byly vybrány tři nejlepší nápady, na jejichž hodnocení se mohou podílet všichni žáci školy prostřednictvím ankety. Akce přispěla nejen k rozvoji školy, ale také k lepší komunikaci mezi jednotlivými ročníky, společné diskuzi o důležitých tématech, vyjádření názorů a propojení studentů s městskými zástupci. Během celého programu bylo pro žáky připraveno občerstvení a pitný režim, který zajistila společnost VHS Dobříš, s. r. o.

Děkujeme všem účastníkům školního parlamentu, zástupcům radnice a zástupcům školy za jejich přínos a těšíme se na nové iniciativy, které z tohoto fóra vzejdou v nadcházejících dnech.

Bc. Tereza Hejnová, Mgr. Jana Býčková
Akce se uskutečnila v rámci projektu
Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21


Úspěchy žáků 2. ZŠ Dobříš

Žáci školy sbírají krásné úspěchy v nejrůznějších sportovních a pohybových soutěžích. Děvčata S. Ungerová, A. Lišková, V. Plechingerová a K. Holanová získala 1. místo v taneční soutěži ve Středočeském tanečním poháru a postupují do krajského kola v Mladé Boleslavi.
Nejmladší chlapci z 1. až 3. tříd vybojovali 3. místo v McDonald‘s Cupu a postupují rovněž do krajského finále. V tomtéž turnaji se podařilo našim nejstarším reprezentantům (J. Rampa, T. Havelka, M. Matějka, T. Dvořák, R. Němec, D. Němec, M. Višek, A. Kocián a brankář S. Kleibl) zvítězit a stát se tak šampiony okresu.

Co s týká atletiky, tak i tady se naši nadějní sportovci a sportovkyně umístili na předních příčkách v Poháru rozhlasu. Starší děvčata z 8. a 9. tříd (R. Dragounová, E. Jurdáková, B. Hrdličková, M. Otavová, V. Buršová, K. Jará, E. Jará, Ch. Kratinová, L. Menclová, M. Kučerová, V. Žižková) obsadila 3. místo, mladší děvčata (E. Kratochvílová, V. Ryjáčková, E. Sochová, A. Lišková, A. Kučerová, A. Tvrzová, B. Pechová, H. Sochorová, T. Guttenbergová, V. Veselá, K. Holanová, E. Šálková) obsadila 4. místo. I chlapcům (A. Kocián, M. Špína, J. Rampa, H. Lederer, M. Matějka, M. Višek, S. Kleibl, J. Netscher, K. Štěpánek, J. Pešek, M. Straka, A. Řihák, M. Tran, J. Čížek, V. Kajgr, T. Nava, V. Kolář, N. Bumba, D. J. Střešňák, T. Marek, V. Dort) se podařilo postoupit a budou naši školu reprezentovat v krajském kole v Kladně.
Další sportovní úspěchy zaznamenali naši žáci na Plavecko-běžeckém poháru. P. Kejzlarová z V.A a M. Urban ze III.A zvítězili a odnesli si zlatou medaili, V. Buršová z VIII.A, M. Urban z VI.B a T. Helebrant ze IV.A brali 3. místo a bronzovou medaili.

Žáci naší školy jsou úspěšní nejen ve sportu, ale i ve vědomostních soutěžích. V okresním kole biologické olympiády se Alice Majerová ze VII.B umístila na 1. místě a postupuje do krajského kola.

V matematické soutěži Matematický klokan se stal absolutním vítězem v okrese Příbram v kategorii „Cvrček“ Jan Černý ze III.A.
Ve finále Kvízu PLUS obsadil 4. místo Jan Baláš ze VII.D.

Jsme na naše žáky hrdí a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Martina ChňoupkováPředchozí článekZprávy ze Základní školy Lidická
Další článekDen Země na „Starce“