Zprávičky z naší MŠVážení čtenáři, měsíc březen se ani v naší huťské MŠ neobešel bez oslav jara společně se Dnem vody, který si děti připomněly spolu s divadélkem „Můza“ a jeho pohádkou „Jak se vodník chtěl ženit“. Děti se díky příběhu dozvěděly o důležitosti čistých vodních ploch a o tom, že ráčkové se vyskytují právě jen ve vodách čistých. Den vody se ve školce oslavil také s „Čárymírou“ a jejím ekologickým pořadem právě na téma vody na planetě. Že vodou musíme šetřit dříve, než přestane téci z našich kohoutků, že pouštět do kanálu čistou vodu je neetické, jak moc a pro koho je voda důležitá na planetě Zemi. Všechna témata kolem vody probíraná ve vzdělávacích blocích od začátku školního roku si děti zopakovaly a upevnily. Také nás navštívil klaun (s představením Klaun a jeho kamarádi), který předvedl akrobatické kousky, několik zajímavých kouzel, práci s lasem a vycvičenými pejsky. Děti byly z netradičně pojatého programu nadšené a cirkusové kousky sledovaly s úžasem.
Oslavu zániku zimy a příchodu jara si děti užily společným průvodem Starou Hutí s vyrobenou Moranou v ekologickém hávu, kterou doprovázely za zpěvu jarních písní k potoku. A se slovy: „Zimo, zimo, táhni pryč, …“ ji vhodily do vody.

Měsíc březen je také měsícem knihy.

Třída Sluníček si dopřála návštěvu huťské knihovny, kde je milým slovem i zdravou mňamkou v podobě křížal přivítala paní Jarošová, které děkujeme za pozvání. Děti se na návštěvu moc těšily, v knihovně pozorně poslouchaly paní knihovnici, naučily se spoustu důležitých věcí o chodu knihovny i o knížkách a moc je to bavilo.
Další dvě třídy se staršími dětmi se podívaly do městské knihovny v Dobříši, kde na ně též čekaly knihovnice s připraveným programem.
S velikonoční symboly si děti pohrály v písničkovém vzdělávacím pořadu „Čárymíra a pošťák“, tyto programy pro nás již pravidelně připravuje paní učitelka Vlaďka.

Velikonoční přípravy propukly ve všech třídách. Děti ve Sluníčkách pekly linecké cukroví a všechny třídy poctivě vyráběly přáníčka či jinou velikonoční výzdobu a dekoraci pro rodiče domů.

Kolektiv zaměstnanců MŠ

Reklama

Předchozí článekDivadlo
Další článekOsvobození Dobříše