Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři,
po vánočních prázdninách a delším odpočinku se opět vracíme na pár posledních měsíců do naší staré budovy MŠ, než dojde k jejímu úplnému zlikvidování. Do nové budovy MŠ se všichni moc těšíme a věříme, že se nám blýská na lepší časy.

Už je za námi první měsíc v novém roce 2021, kde se nám uzavřel integrovaný blok „Vánoční čas” a začínáme pracovat v novém IB – „Svět v pohybu”. Ani během měsíce ledna naše děti v MŠ chvilku nezahálely. První povánoční den ve školce jsme si povyprávěli, copak nám doma pod stromeček nadělil Ježíšek a také děti dostaly prostor si konečně pohrát s hračkami od Ježíška ve školce. A že jich bylo.

Naše vánoční výrobky vystřídala úplně jiná tématicky laděná tvorba. Děti se naučily mnoho nových a zajímavých věcí o lidském těle, správném oblékání v jednotlivých ročních obdobích, připomněli jsme si, co vše podniknout pro to, abychom nebyli nemocní, postarali jsme se o ptáčky v okolí. Děti se naučily připravit si krmení pro ptáčky podomácku. V prvním lednovém týdnu jsme nastínili ještě vánoční tradici Tří králů, jejich církevní význam a zahráli si na ně alespoň ve školce, když nás letos kvůli epidemii nemohli navštívit doma. Naučili jsme se spoustu nových básniček a písniček spojených se zimní náladou. Děti se ve školce velmi rády učí nové říkanky s pohybem a s hudebním doprovodem. Odměnou pro nás všechny byla v polovině ledna velká sněhová nadílka. Každý den v týdnu se snažíme trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu a nasát tak pravou LADOVSKOU ZIMU. Užíváme si koulovaček a stavění sněhuláků. Oprášili jsme sněhové lopaty a vyrazili na bobovačku k Roštírnám. Děti si plně užívají zimní radovánky.

Kolektiv MŠ

Reklama

Předchozí článekStará Huť – historie a současnost ve fotografiích
Další článekZprávy ze ZŠ