Zprávičky z mateřské školičkyVážení čtenáři,
měsíc květen jsme zahájili programem pro předškolní děti „MY SE ŠKOLY NEBOJÍME“. Děti tak měly možnost se seznámit se školním prostředím a s tím, co je čeká s nástupem do 1. třídy ZŠ.

7. 5. k nám přiletělo dravé ptactvo. Děti se dozvěděly nejen zajímavé věci o sokolech, orlech, sovách, ale na vlastní oči mohly tyto krásné dravce i vidět.

K měsíci květnu neodmyslitelně patří Svátek matek. Děti svým maminkám vyrobily krásná přáníčka pro radost a potěšení. Třetí týden měsíce jsme věnovali besídkám jednotlivých tříd, na které se děti pilně připravovaly a za jejich výkon byly odměněny velkým potleskem. Dne 14. 5. proběhl zápis do mateřské školy a již nyní se těšíme na nové kamarády. Jako v předchozích letech, tak i letos jsme se účastnili projektu „DEN BOJE PROTI RAKOVINĚ“, kdy jsme měli možnost zakoupení kytičky měsíčku lékařského. Všem, kteří přispěli, velice děkujeme. Za hezkého počasí jsme podnikli výlet do Centra Ochrany fauny ČR v Hrachově. Pro děti byl připravený výukový program s exkurzí po záchranné stanici.

Ke konci měsíce proběhlo společné focení a o pár dní později k nám do školky zavítali hasiči, kteří nám povídali o jejich profesi. Ke Dni dětí měly naše dětičky možnost vidět na naší zahradě ukázky hasičské techniky. Předposlední den v měsíci byl vyhrazený pro naše předškoláky, kteří si vyzkoušeli, jaké to je spát v mateřské škole bez rodičů. Čekalo je i opékání špekáčků, pyžamová párty a plno jiné zábavy. Děti si to náležitě užily.

Květen byl v naší školce opravdu pestrý, užili jsme si spousty kulturních akcí a výletů.
A co nás čeká v posledním školním měsíci červnu? Celodenní výlet na zříceninu „VRŠKAMÝK“, do mateřské školy zavítá kino s pohádkou „KRTEČEK A VESMÍR“ a spoustu dalších zajímavých akcí. Konec školního roku zakončíme rozloučením s předškoláky na OÚ a na zahradě ZŠ se uskuteční ZAHRADNÍ SLAVNOST, kde proběhne slavnostní pasování předškoláků.

Přejeme Vám všem pohodové a krásné léto.

Děti a kolektiv MŠ Stará Huť

Reklama