Základní škola Dítě v lese bude na Dobříši

ZŠ Dítě v leseMěsíc duben byl velkým mezníkem pro naši začínající lesní základní školu Dítě v lese. Jednak proběhly dva zápisy prvních lesních prvňáčků, a také se podařila neuvěřitelná věc.

Díky projektu Jurta pro Dítě v lese na www.startovac.cz jsme získali od dárců
201 000 Kč, za které jsme koupili novou mongolskou jurtu, která bude postavena v průběhu června.

A protože dárci byli velmi štědří, dostali jsme hned o padesát tisíc korun víc, než jsme požadovali. Všem dárcům tímto velmi děkujeme!
To znamená, že nám zbydou finance ještě na zajištění základního vybavení zázemí školy, které jsme se rozhodli nakonec vybudovat přímo v Dobříši, v docházkové vzdálenosti od města i lesa. Rozšiřujeme tak svou působnost a zároveň přibližujeme dostupnost školy pro další zájemce. Zbývá posledních pár míst pro školáky, kteří nebudou tušit, co je známkování, a kteří budou společně vytvářet spolupracující tým, ve které poznají, že každý díl skládačky je stejně důležitý jako celek. Pokud máte zájem, napište nám či zavolejte, a přijďte se do naší lesní školy podívat.
A pokud máte chuť zasvětit své děti do tajů přírodní pedagogiky, nechte je ponořit se do tématu Země, voda, oheň, vzduch, které budou mít možnost do hloubky prožít na našich příměstských táborech v těchto termínech: 10.–14. 7. a 17.–21. 7. Vždy od 8 do 16 hodin. Více informací najdete na www.ditevlese.cz.Předchozí článekNová Mateřská škola Drhovy
Další článekAtletický čtyřboj