Zahradní slavnost pro seniory s Pečovatelskou službou města Dobříše: Den plný radosti a zábavyPečovatelská služba města Dobříše uspořádala ve čtvrtek 13. června velmi příjemnou akci, která přinesla úsměv na tváře seniorů i jejich blízkých. Zahradní slavnost se konala u venkovního posezení a ve vnitřním bloku domu s pečovatelskou službou.

Slavnost zahájila a všechny přivítala v 10 hod. dopoledne přivítacím proslovem ředitelka pečovatelské služby paní Dagmar Mášová. Následovalo vystoupení dětí ze 4. a 5. MŠ Dobříš, které svými písničkami a tanečky rozzářily tváře přítomných seniorů. Energie dětí i paní učitelek a jejich nadšení byly doslova nakažlivé. Děti ze 4. MŠ Dobříš navíc přinesly pro každého papírovou kytičku, čímž udělaly všem přítomným velkou radost.

Během dopoledne se pak uskutečnila také soutěž O zlatou vařečku Pečovatelské služby města Dobříše, kde návštěvníci mohli ochutnat různé pokrmy připravené právě seniory. Rozhodování o tom nejlepším bylo pro všechny hodně těžké, protože připravené sladké i slané dobroty byly všechny opravu výborné. Po soutěži následovala kreativní dílna s arteterapeutickým přesahem, která nabízela možnost zapojení do různých uměleckých a tvořivých činností. Na místě tak vznikala doslova umělecká díla.

Po tvoření se pak většina seniorů zapojila do krátkého cvičení a lehkého protažení těla, které udělalo všem dobře a opět zvedlo náladu. Odpolední program pak vyvrcholil vystoupením oblíbeného hudebníka Karla Čiháka a jeho přátel. Karel jako vždy seniory rozezpíval a pobavil.

Akce byla velmi dobře přijata jak účastníky, tak organizátory. „Jsme velmi rádi, že se slavnost setkala s tak pozitivním ohlasem. Je to pro nás důkaz, že práce, kterou děláme pro naše seniory, má smysl a přináší radost nejen jim, ale i nám,” uvedla na závěr paní ředitelka Dagmar Mášová, která už nyní se svými kolegy plánuje další podobné akce.

Zpracovala DHPředchozí článekŘidič Neuberger
Další článekSPOLEČENSKÁ KRONIKA