Z výzvy redakce: Dobříš se drží úsměvu! Pozitivní vycházka

procházka les
Zdroj foto: Freepik


Pozitivní vycházka

Zaujala mne výzva redakce Dobříšských listů „Dobříš se drží úsměvu“. Vzhledem k tomu, že většinou místní lidé směřující do přírody míří do brdských lesů, a to hlavně na kole nebo autem, rozhodla jsem se poradit dobříšským spoluobčanům, aktivním seniorům nebo například rodičům s menšími dětmi, kam vyrazit z Dobříše, bez auta, pěšky nebo na kole do krásné přírody na asi dvouhodinovou okružní vycházku.

Protože sama se na tuto trasu vydávám celkem často a nepotkávám zde mnoho lidí, myslím si, že neznámá a málo frekventovaná možnost vyjít si do volné krajiny je v této době, kdy se potřebujeme nadýchat čerstvého vzduchu a načerpat sil, pro každého z nás velká deviza.

Vydejte se Anenskou ulicí směrem na Rosovice a na první odbočce se dejte doleva. Po trochu kamenité cestě, celkem dlouhé asi půl km, dojdete k ohradám, kde se pasou ovce a koně, dokonce zde pobíhají i slepice a kachny. Odtud se dáte průchozí cestou mezi ohradníky a můžete zamířit přes louku k lesu a tam doprava (tady je to docela do kopce) na Svatou Annu, přejdete silnici poblíž kaple sv. Jáchyma a vydáte se kolem společnosti KK Trading opět lesem a dále přes Bzdinku k Dobříši.

Cestu si můžete i o pár kilometrů prodloužit, a to tak, že se nevydáte do kopce přes Svatou Annu, ale když přejdete louku, zabočíte doleva, směrem ke Lhotce a pak třeba dál k Novému rybníku nebo směrem k Obořišti. Záleží jen na vaší fyzické kondici a chuti poznávat neobjevená místa dobříšského okolí. Je tam opravdu krásně.

Liliana SittováPředchozí článekZ výzvy redakce: Dobříš se drží úsměvu! Modlitba a poděkování zdravotní sestry
Další článekZ výzvy redakce: Dobříš se drží úsměvu! Kulturní tipy