Vzpomínky z karantény: Senioři, vyprávějte!Tolik už jste toho zažili – dobré i těžké časy. A to těžké jste nakonec vždy nějak překonali. Řekněte nám, jak jste to dokázali – i vaše slova nám mohou pomoci projít současným nelehkým obdobím lépe… Vyprávějte nám některé z příběhů vašeho života.
Podělte se s námi o své vzpomínky – nemusí jít vždy o tu velkou historii, i ta vaše osobní, „malá“, je pro nás zajímavá. Celá společnost je dnes frustrovaná a zmatená z epidemie koronaviru, situace významně ovlivňuje vztahy v rodinách, školách, na pracovištích i v dalších komunitách. Jaký je váš návod na přežití „bez ztráty desítky“? Jak jste si poradili s nejtěžšími okamžiky vašeho života? Co považujete za nejlepší obranu a ochranu před skepsí, strachem, beznadějí?

Své vyprávění můžete sepsat, namluvit či natočit na videozáznam. Práce v elektronické podobě zasílejte na e-mailovou adresu knihovna.dobris@seznam.cz, rukou psané texty, fotografie i jiné nosiče můžete po dohodě odevzdat osobně či zaslat poštou. Práce budou zveřejněny na webových stránkách knihovny a facebooku a některé vybrané budou odměněny pěknou cenou. Příspěvky můžete odevzdávat do 31. května 2021 a můžete se rozhodnout, zda je zařadíte do soutěžní či nesoutěžní kategorie. Více informací najdete na www.knihovnadobris.cz, facebooku Městská knihovna Dobříš – nebo zavolejte na telefonní číslo 777 299 044.

Ačkoli vaše vzpomínky možná vzniknou na základě této výzvy, jednou se zcela jistě stanou cenným darem pro vaše blízké. Řeknou jim o vaší – a tedy i jejich – historii možná víc než učebnice dějepisu… Tak se do toho pusťte!

Tento projekt je inspirován projektem Paměti z karantény vytvořeným Muzeem města Ústí nad Labem. Děkujeme paní Daniele Doubkové, že nás na něj upozornila, a tak nás inspirovala.

Za Městskou knihovnu Dobříš Romana Bodorová

Reklama

Předchozí článekStále spolu, ale on-line
Další článekNevzdáme to