Výlet za kulturouDne 3. 3. 2020 jsme se vypravili do příbramského divadla na divadelní hru „Jak jsem vyhrál válku“. Děj se odehrával za války, a i přesto, že je to téma vážné, toto byla komedie. Hlavní postavu hrál známý moderátor Aleš Háma, se kterým jsme se po představení v zákulisí vyfotili. Hra nás pobavila a návštěvu Příbrami jsme zakončili v cukrárně porcí výborné zmrzliny. Těšíme se na další projekty a mimoškolní akce.

Žáci a žákyně 8. a 9. ročníku


Přerušení výuky …

Toto divadelní představení bylo jednou z posledních aktivit před nařízením vlády a zrušením výuky na školách, a to až do odvolání. Akcí a projektů jsme pro naše žáky měli připraveno mnoho, bohužel se zatím nemohou uskutečnit. Jen namátkou jmenuji plavání, Den Země, canisterapii, Veselé zoubky, Měsíc knihy, výlet do zábavního parku Mirakulum, na Svatou Horu v Příbrami, projektový den Čapek ve spolupráci s „Čapkárnou“, divadelní představení ve spolupráci s MAS a jiné.
Troufám si tvrdit, že nás překvapila naprosto nová a neznámá situace, která vedla k zamyšlení a přehodnocení současného stylu života. Je nová úplně pro všechny, všichni se učíme a hledáme možnosti k řešení současných problémů, především ale trávíme více času spolu v rodinách.
Přešli jsme postupně na výuku na dálku a s touto situací se snažíme vyrovnat, jak nejlépe to zvládáme, my učitelé, asistenti pedagoga, ale také rodiny našich žáků.
Pod dojmem zpráv o šířícím se koronaviru si uvědomujeme, že učení dnes není tou největší prioritou. Jde teď v první řadě o naše tělesné a duševní zdraví, které si musíme chránit více než kdy jindy. Věřím, že s dětmi, našimi žáky, všechno to, co je náročné pro výuku na dálku, zvládneme dokončit a procvičit, až se budeme moci vrátit do školy.
Přejeme vám mnoho sil ke zvládnutí této náročné situace.
Mgr. M. Fejtová Krajská


Předchozí článekNěco málo střípků z komunikace žáků a rodičů ze „staré“ školy
Další článekJak se vidíme a nescházíme…, ale scházíme si…