Vyhodnocení dotazníkového šetření: Myslíte, že je Dobříš bezpečná?

Zdroj foto: Pixabay


Ještě jednou bych chtěla poděkovat vám všem, kteří jste se v uplynulých měsících zapojili do dotazníkového šetření „Myslíte, že je Dobříš bezpečná?“.

Jak jste hlasovali?

Největší problémy z hlediska bezpečnosti spatřuje většina respondentů v drogové, alkoholové a nealkoholové kriminalitě a dále v bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a parkování. Velká část dotazovaných vidí hrozbu i v majetkové kriminalitě. Část hlasujících označila jako problém i bezpečí seniorů. Naopak obavy z teroristických útoků a problematiky hazardních her mezi dobříšskou veřejností nejsou.

A jaká nejpřínosnější opatření byste navrhovali?

47,22 % respondentů by zvýšilo počet strážníků, policistů ve městě a uvítalo by společné hlídky MP a PČR v dané lokalitě. Pro zvýšení počtu zařízení pro děti a mládež k využití volného času se vyslovilo 27,77 % dotazovaných.
Co se týče poslední otázky dotazníku, SOS tlačítka pro seniory, 55,55 % respondentů by jej rozhodně podpořilo či využilo.
Děkujeme za vaše názory, budeme je respektovat.

Ing. Markéta Čermáková, MBA, radní pro bezpečnost a správu majetku městaPředchozí článekAdventní dobříšský regionální trh se koná v neděli 3. 12. 2017
Další článekKostel Povýšení sv. Kříže – oprava krovu a střechy