Vychovaný pes je bezpečný pesTak se jmenuje projekt, který pořádá město Dobříš spolu se strážníky Městské policie Dobříš. Cílovou skupinou je laická kynologická veřejnost. Seminář je zaměřen na problémové chování psů na veřejnosti.

Majitel psa bude pod dohledem policejního psovoda prakticky seznámen s možností, jak svého psího miláčka naučit nejpoužívanější cviky (přivolání psa a chůzi na vodítku) a jejich aplikací na veřejnosti.

Dále bude majitel seznámen s právními předpisy, které upravují pohyb psů na veřejnosti (obecně závazná vyhláška města Dobříš č. 3/2016, o veřejném pořádku ve městě Dobříši), ale i převoz psů dopravními prostředky – osobní automobil, autobus, vlak (zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, v platném znění).

Na každého majitele a jeho psa bude vyčleněn individuální časový prostor ve výši 30 minut. Seminář je omezen na maximální počet 17 psů.

Datum konání: 29. dubna 2017
Místo konání: Areál SOU Hluboš – pobočka Dobříš, ul. Za Poštou
Čas konání: 9.00–18.00 hod.
Stáří psa: 3 měsíce – 7 let
Vstupné: Dobrovolné (formou konzerv, piškotů a jiných pamlsků pro psí útulek Dobříš)
S sebou: vodítko, obojek, případně košík, pamlsky nebo jakékoliv hračky, které má pes rád, misku a vodu v láhvi pro psa, nápoj pro majitele.
Plemeno: semináře se můžou zúčastnit psi jakéhokoli plemene i jejich kříženci.
Upozornění: Pes, který se semináře účastní, nesmí být ze zdravotních důvodů nakrmený.

Bližší informace lze získat telefonicky na tel. č. 602 370 677 nebo vám je rádi podají osobně na služebně Městské policie Dobříš, str. Svoboda – koordinátor akce, zástupce velitele str. Kovaříková nebo velitel MP str. Krejčí. Těšíme se na vás!

Ing. Markéta Čermáková, MBA, radní pro bezpečnost a správu majetku města

Akce se koná v rámci kampaně „Dny bez úrazů“
Projekt Efektivní správa Zdravého města Dobříš, reg. č.: CZ.03.4.74/0.0/0.0/16_033/0002924Předchozí článekKonsolidace IT města Dobříše – projekt v udržitelnosti
Další článekNové dobříšské tržiště