Velký úspěch eTwinninguVelké ocenění eTwinningu v naší škole se dostalo díky projektu Discovering a New Island v podobě Národní ceny eTwinningu pro rok 2019. Tento projekt byl také oceněn Quality label certifikátem 2019 za kvalitní práci a provedení projektu. Tato ocenění dostávají projekty, které jsou vysoce kvalitní a nesou s sebou přidanou hodnotu pro děti, které se jich zúčastní. Ocenění vydává Dům zahraniční spolupráce pod záštitou MŠMT, který administruje mezinárodní aktivity v oblasti vzdělávání.

V srpnu 2018 se na Letní dílně eTwinningu v Plzni zrodil projekt Discovering a New Island. V Plzni se sešli zástupci učitelů z Česka, Slovenska a Litvy. Už od začátku byl projekt myšlen jako celoroční – od září 2018 do června 2019. Účastnit se ho měli žáci 6. třídy naší školy, plzeňské Základní školy Masarykova, dále žáci ze základních škol z města Kaunas v Litvě, ze Slovenska z města Dubová a litevská mateřská škola z města Kedainai. V průběhu projektu k nám přistoupila ještě škola z daleké Kanady z města Regina. Projekt byl koncipován do 5 částí, tzv. kempů (hvězdiček), kde děti společně pracovaly na zadaných aktivitách. Děti spolu mluvily v reálném čase na videokonferencích, komunikačním jazykem byla angličtina. Vytvářely společné logo projektu, také v reálném čase, s použitím ICT nástrojů během konference – všichni mohli najednou malovat s použitím programu na interaktivní tabuli. V rámci Safety Internet Day vytvořily záložky, které si mezi sebou posílaly k doplňování, a na téma bezpečí na internetu tvořily pravidla, jak se na síti chovat, a ta pak v rámci společného setkání předávaly svým zahraničním kamarádům. Děti také společně vytvořily kalendář, kterému nejenže daly vizuální stránku, ale musely popsat různá roční období a své mluvené slovo pak přenést do tohoto kalendáře. Děti si navzájem doporučovaly knihy, které jsou v jejich zemi oblíbené, představovaly svou národní kuchyni, vymýšlely společné hry, zpívaly a hlavně spolu komunikovaly, spolupracovaly a učily se jeden od druhého. Na konci celého projektu si děti projekt samy vyhodnotily a společně objevily nový ostrov, který je jako každá jedna z eTwinningových hvězdiček – malá, ale jasně svítící.

I my jsme tak náš ostrov objevili, naučili se na něm společně žít a vytvářet hodnoty, které jsou pro náš život důležité – kamarádství, spolupráce, umění řešit problémy a hlavně radost z nového.

Lucie Jindráková, vyučující anglického jazyka

Reklama

Předchozí článek3. místo v celorepublikovém finále Antifetfestu
Další článekLesní školka v Mokrovratech oslavila 10 let existence