Vážení spoluobčané, čtenářky a čtenáři

Blíží se konec roku 2018 a Vy držíte v rukou poslední letošní vydání Dobříšských listů. Každý konec však v sobě skrývá nový začátek. Tím jsou pro někoho blížící se Vánoce, pro jiného den zimního slunovratu. Pro mě je začátkem třeba i to, že Vás z tohoto místa poprvé zdravím jako starostka města Dobříše. Ještě jednou děkuji za projevenou důvěru voličům, stejně tak koaličním partnerům i dalším zastupitelům, kteří mne do této funkce zvolili 1. listopadu na ustavujícím zastupitelstvu. Funkci starostky přijímám s plnou zodpovědností a pokorou.

Společně se mnou se do vedení města dostal tým kolegů ze sdružení nezávislých kandidátů PRO DOBŘÍŠ, kteří mi jsou oporou. Koaliční vyjednávání jsme zahájili ihned po volbách a trvala v podstatě až do ustavujícího jednání zastupitelstva. Jejich výsledkem je trojkoalice, která má v zastupitelstvu pouze těsnou většinu 11 zastupitelů z celkového počtu 21. Těšíme se na spolupráci s koaličními partnery z ODS a KDU-ČSL. Máme jasně danou soustavu priorit, které jsme zveřejnili v programovém prohlášení. Zároveň pevně věříme, že opoziční zastupitelé se společně s námi budou podílet na konstruktivní spolupráci při rozhodování o správě a směřování našeho města.

V tuto chvíli již třetím týdnem intenzivně pracuji na plnění běžných úkolů při vedení města. Postupně se seznamuji s rozpracovanými projekty, které je třeba dokončit nebo dále projednávat. Řeším Vaše žádosti a podněty. S kolegy se věnujeme přípravě rozpočtu města na příští rok. Děkuji zaměstnancům městského úřadu za jejich každodenní práci, protože bez nich by to nešlo. Současně je před námi závazek uskutečňování očekávaných změn. Věci však nelze vždy změnit mávnutím kouzelného proutku. Proto Vás, milí Dobříšáci, prosím, buďte trpěliví.

Přeji Vám poklidné prožití doby adventní, hezké svátky vánoční a šťastný start do nového roku 2019, ať se Vám v příštím roce vše daří!

Vaše starostka Jana Vlnasová

Reklama

Předchozí článekDobříšské listy – prosinec 2018
Další článekVe vedení města Dobříše je poprvé v historii žena