Vážení spoluobčané,

ve dnech 23.–24. září se konají volby do dobříšského zastupitelstva. K volbám na Dobříši se registrovalo 7 politických uskupení. Svým hlasem rozhodnete o složení budoucího zastupitelstva a to následně zvolí i nového starostu či starostku.

Dobříš není velkoměsto. Řadu současných zastupitelů můžete znát osobně, stejně jako mnohé nové kandidáty. Všichni se navíc budou chtít před volbami ještě více zviditelnit. Jsem přesvědčen, že všichni kandidáti to s městem myslí dobře. Nabídka programů jednotlivých stran se tak liší v detailech. Zabere to nějaký čas, ale stojí za to si programy přečíst a zjistit, na co klade jaká strana důraz. Ideální kandidát neexistuje. Zastupitelé mají velkou odpovědnost za rozvoj města. Jejich rozhodnutí ovlivní jak hospodaření s městskými penězi, tak třeba počet míst ve školkách, opravy ulic a sportovišť, pořádání kulturních akcí či cenu za vodu. Před naším městem leží velké výzvy. Mění se počet i struktura obyvatel, zdražují se energie a následně i vše ostatní včetně stavebních prací, čelíme klimatické změně, v Evropě probíhá válka. Ani v Dobříši se před změnami neschováme. Můžeme se k nim ale postavit jako k výzvám, které nás posunou kupředu. Přijďte prosím zvolit své zastupitele, kteří budou naše město spravovat následující čtyři roky.

Kromě voleb se v září koná v našem městě celá řada akcí. Jen namátkou: hned na začátku měsíce proběhne tradiční Týden v pohybu. V pondělí 5. září se koná v kulturním domě veřejné projednání změny č. 3 územního plánu. V sobotu 10. září můžete Zažít město jinak a nakoupit na dobříšském trhu. A nakonec první říjnovou sobotu proběhne slavnostní udělení Ceny města Dobříše.

Přeji vám dobrý start do nového školního roku a šťastnou ruku při volbách.

Pavel Svoboda, starosta

Reklama

Předchozí článekJak jsme za čtyři roky posunuli město vpřed
Další článekSport