Úspěch i ve vyšší kategorii – starší žákyně ze Staré Huti se staly Mistryněmi České republiky v národní házené pro rok 2021

Mistrovství starších žákyň se konalo letos ve východočeském Krčíně první zářijový víkend, a naše holky odjížděly s cílem a ambicemi bojovat o medailové příčky. Věděli jsme, že nás nečeká lehká práce. Na úspěch pomýšlela řada týmů, a tak jsme potřebovali podat v každém zápase stoprocentní výkon.
Rozlosování turnaje bylo takové, že nás v pátek čekal jeden zápas, v sobotu dva a v neděli také dva zápasy.

Hned na začátek jsme vyfasovali družstvo domácího Krčína. Úvodní utkání bývají často velmi ošidná. Proto jsme kladli děvčatům na srdce, aby byla hned od úvodního hvizdu maximálně koncentrovaná na svůj výkon. Věděli jsme přitom, že musíme podat velmi dobrý výkon, abychom měly šanci uspět. Do zápasu jsme vstupovali s určitou taktikou, která se dařila plnit takřka po celou dobu zápasu, a tak jsme do turnaje vstoupili velmi důležitým vítězstvím 17:10.
Druhý den čekal holky jako první zápas s Litvínovem. Opět jsme apelovali na to, že musíme hrát svoji hru. Začít aktivně a důležitý bude vstup do zápasu. Po přesvědčivém výkonu jsme zvítězili 24:10.

K odpolednímu utkání jsme nastupovali proti Humpolci, který do té doby podával skvělé výkony a tak jsme měli před tímto zápasem patřičný respekt.
Děvčata věděla, že pokud toto utkání zvládnou, přiblíží se k medailovému umístění. První poločas byl nicméně z naší strany příliš nervózní. Bohužel jsme se nevyvarovali laciných ztrát, některé míče jsme zbytečně vyhazovali.
A k tomu hrál soupeř velmi dobře. Naštěstí jsme se před koncem poločasu oklepali a dotáhli ho do vedení 11:8. Věděli jsme, že musíme 2. poločas začít úplně jinak, chyběl nám pohyb, a větší důraz v koncovce. Za 2. poločas nicméně musíme děvčata pochválit. Vzala otěže utkání do svých rukou a aktivní hrou, dobrou koncovkou a především zlepšenou obranou nakonec odskočila. Závěr už jsme si pohlídali a dovedli k vítězství 21:11.

V neděli nás čekaly zápasy o medaile. K prvnímu rannímu utkání jsme nastoupili proti Studénce. Bohužel se dostavila na začátku utkání nervozita z veledůležitého zápasu. Byli jsme hodně nepřesní, ztráceli jsme spoustu balonů už v přechodové fázi. Musím však pochválit i soupeře, který proti nám hrál velmi dobře. Nakonec jsme silou vůle a obrovského odhodlání dotáhli zápas do vítězství 19:12 a věděli jsme, že nám v posledním utkání stačí remíza k zisku zlaté medaile.
Čekal nás náš velký rival z Nezvěstic. A byla to opravdová bitva se vším všudy ve vynikající atmosféře. Soupeř po celou dobu turnaje, stejně jako my, neztratil ani bod. A věděli jsme, že především musíme eliminovat jeho útočnou sílu, abychom měli šanci na vytoužený výsledek. Holky plnily po celý zápas předem stanovenou taktiku, v obraně jsme nenechávali soupeři ani centimetr zadarmo.

Zachytala nám skvěle brankářka a v útočné fázi jsme byli tentokrát velmi přesní. Vyvarovali jsme se na rozdíl od předchozích zápasů laciných ztrát uprostřed hřiště. Děvčata chodila do rychlých kontrů, která úspěšně zakončovala. Opět musíme pochválit i soupeře, který se ve 2. poločase ještě vzchopil a stáhnul naše vedení na rozdíl tří branek. Nicméně v hodně emotivním závěru jsme nakonec uhráli potřebný výsledek k zisku mistrovského titulu a vyhráli jsme 14:9.

Děvčatům patří obrovské poděkování za předvedený výkon a jsme moc rádi, že jsme opět mistrovský pohár mohli přivést do Staré Hutě.
V závěrečném ceremoniálu, kdy jsme si došli pro zlaté medaile, byla ještě naše Barbora Musilová vyhlášena druhou nejlepší brankářkou turnaje, Lucie Kašpárková byla vyhlášena druhou nejlepší obránkyní turnaje, a Adéla Netscherová byla vyhlášena druhou nejlepší útočnicí a druhou nejlepší střelkyní tohoto turnaje. Nejužitečnější hráčkou našeho družstva byla vyhlášena útočnice Justýna Sedláková. Samozřejmě všem holkám gratulujeme i k individuálnímu ocenění. Na závěr už tradičně chceme poděkovat všem našim příznivcům, kteří fandili přímo v Krčíně, všem, kteří fandili na dálku, a samozřejmě všem rodičům, kteří vytvořili báječnou atmosféru. Moc děkujeme a budeme se těšit na další akce a budeme dělat všechno proto, abychom Vám znovu udělali radost. Čekají nás další výzvy a další mety. Dáme do toho 100 %.