Ukládání bioodpaduOd března již opět umísťujeme kontejnery na bioodpad na obvyklá místa. Zároveň na požádání přistavíme kontejner přímo k vaší nemovitosti. Jediné, co je nutné dodržet, je neukládat do kontejneru větve. Větve jako takové netvoří bioodpad, dokud nejsou naštěpkovány nebo nadrceny.  Větve tedy odkládejte vedle kontejneru, nebo si objednejte jejich odvoz odděleně, máte-li jich větší množství. Ušetříte práci jak sobě, tak především našim zaměstnancům, kteří pak stráví mnoho času odstraňováním větví z hromad tlející trávy a listí.

Z tohoto důvodu také apelujeme na všechny občany, kteří využívají prostor u dálnice, aby dodržovali instrukce, kam ukládat bioodpad a kam větve. Snažte se odpad odkládat co nejblíže stávající hromady. Jsme rádi, když obyvatelé naší obce udržují své pozemky a zpravidla i nejbližší okolí v čistotě, pořádku a v lepším případě i krásné. Ovšem je škoda, že v některých případech je to na úkor obce. Své si uklidím a na cizím udělám nepořádek. V trávě a listí jsou kameny, plastové obaly od květin, pytle od zeminy. Aktuálně dokonce v pytli uhynulé zvíře. Ve větvích jsou pak kořeny stromů plné zeminy a kamenů nebo rozbité dřevěné krabice, občas i dveře a rámy oken. Sledujete také občas osoby vezoucí kolečko zdánlivě plné posekané trávy kterak pod tíhou tohoto kolečka sotva pletou nohami? Kdyby pod hromádkou trávy nebyly cihly z bourání, pak by bylo kolečko o mnoho lehčí!

Ano, můžeme se zlobit na špatně přerozdělované daně, a kdo ví, co ještě. Ale kolik finančních prostředků obci uniká jen tím, že musí uklízet to, co by se v případě vzájemné ohleduplnosti a slušnosti uklízet nemuselo…Předchozí článekRekonstrukce veřejného osvětlení
Další článekZŠ – duben + zápis do 1. tříd