Tvoříme Dobříš: Hlasujte, má to smysl!Město Dobříš vyhlásilo již 3. ročník participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Dobříš. Vybrat si letos můžete i více projektů a hlasovat pro ně, zároveň je zde možnost udělit i jeden negativní hlas pro návrh, o kterém si myslíte, že by neměl být realizován. Hlasovat je možné prostřednictvím webových stránek https://tvorime.dobris.cz do neděle 4. 4. 2021. Bezprostředně po ukončení hlasování pak budou vyhlášeny výsledky. Z participativního rozpočtu Tvoříme Dobříš 2021 budou letos financovány hned dva vítězné projekty. Pro každý z nich je určena částka 100 000 Kč.

Realizace vítězného projektu z roku 2020

V roce 2020 vyhrál veřejné hlasování návrh na vybudování chodníku v údolí Trnovského potoka. Tento projekt však nemohl být realizován na předjednaném pozemku z důvodu ochrany přírody. Následně tak začalo řešení návrhu „Dobudování dětského hřiště na Větrníku“, který se umístil na 2. místě. Návrh, ve kterém bylo původně zamýšleno dobudovat dětské hřiště, podala do soutěže paní Kocourková. Realizace v podobě doplnění herních prvků pro děti a dalšího doplňujícího vybavení proběhne do konce dubna letošního roku. Dopadové plochy pod jednotlivými herními prvky vytvoří firma Dokas. Instalaci provede firma František Smitka.
Dětské hřiště v lokalitě Větrník bude doplněno o sestavu dětských houpaček, kolotoč, pružinové houpačky, balanční lanový mostek, pískoviště pro menší i větší děti, lavičky a odpadkový koš.

Zpracovala DH

Reklama

Předchozí článekZemě, voda a vzduch v našem městě
Další článekTrnkoví prvňáčci v distanční výuce