Trnka ve sněhových závějíchNový rok 2019 v ZŠ Trnka začal v souladu s ročním obdobím v závějích sněhu. Dlouho to vypadalo, že zimní výjezd celé školy se odehraje v dešti a blátu. Když se ale žáci (doprovázení rodiči) a pedagogové sešli 7. ledna ráno u autobusu, protrhla se šedivá peřina nad jejich hlavami a z nebe se začal sypat sníh v nebývalém množství. A padat nepřestal ani na šumavské Horské Kvildě, kam kola trnkového autobusu zamířila. Děti si tak dosyta užily zimních radovánek – bobovaly, vyrazily na běžky nebo si vyzkoušely, jak namáhavá je chůze na sněžnicích (značně).
Kromě sportu na Kvildě čekalo na žáky i vzdělávání. Pod vedením lektorů z Centra environmentální výchovy NP Šumava absolvovali lekce vztahující se k tamějšímu životu a přírodě. Šlo například o rozpoznávání stop a jiných znamení zvěře, seznámení se stěhovavými a přezimujícími druhy ptáků a spoustu dalších zajímavých poznatků. Večer se pak mohli žáci podle své vlastní volby věnovat oblíbeným činnostem – například čtení, háčkování, výtvarnému tvoření nebo hraní deskových a pohybových her. V pátek odpoledne se pak po týdnu vrátili domů vysportovaní, o něco chytřejší a hlavně připravení a natěšení na vše, co je do konce pololetí ještě ve škole čekalo.

Trnka zve: Muzikoterapie ve čtvrtek 7. 2. od 17.30 hod. do cca 19 hod. v podkroví školy. Půjde o relaxaci s hudbou pod vedením muzikoterapeutky Sylvie Krobové (www.sylviekrobova.com).
Počet míst omezen, prosíme o rezervaci na s.jezek@gmail.com, cena 200 Kč.


Šansonový kabaret v pátek 15. 2. od 19 hod. L’Ombre/Stín – Sylvie Krobová a Klaun Bilbo na podkrovní improvizované scéně ZŠ TRNKA. Vstupné dobrovolné.

Adéla Sauerová

Reklama