Tomáš Vokurka: Referendum k pozemkům v Brodcích by mohlo pro město znamenat finanční kolapsSkupina občanů Dobříše vehementně prosazuje referendum k pozemkům v Brodcích. Prosazuje ho prostřednictvím petice, kterou podepsalo cca 1 500 obyvatel Dobříše. Prosazují ho i někteří zastupitelé. Mají na to právo. Bohužel ale referendum prosazují na základě lživých, nepravdivých či zkreslených informací, a stejným způsobem byly sbírány podpisy pod petici, která byla prezentována jako „Zachráníme Brodce“.

Já, starosta Pavel Svoboda, celé vedení města ale říkáme: zachráníme město před finanční katastrofou! Jakou? Je to jednoduché. Nechceme platit stamilióny korun z městského rozpočtu na náhradách škody! To by byl pro město kolaps! Chceme peníze v rozpočtu, které máme, používat na zvelebování města, na opravy ulic a chodníků, pro školy, pro sportoviště, pro polikliniku, pro spolky.

Valná většina pozemků v Brodcích jsou stavební parcely. Už více než 12 let. To je fakt a nikoli výmysl. A velká část z nich je již mnoho let v soukromých rukách. V případě, že v referendum projde s kladným stanoviskem, všichni majitelé pozemků v Brodcích podají na město žalobu k soudu, a budou chtít desítky a desítky milionů korun, protože nebudou moci na svých pozemcích stavět. Budou chtít finančně vynahradit vzniklou újmu. Na město už dorazila jejich předžalobní výzva!

Také město vlastní menší část pozemků v Brodcích. Jednoznačně říkám, že ani já, ani starosta, nikdo z rady města nechce na městských pozemcích stavět. Bude tam zeleň, park, hřiště, komunitní zahrada, volný přístup do blízkého lesa a přírody. To prosazujeme a budeme prosazovat jako skupina ODS a nezávislých i v budoucnu.

Jistě si v jiném článku v těchto Dobříšských listech přečtete, jak jsme zaprodaní, nedemokratičtí, zlí a podlí, protože bráníme v referendu. Nebráníme! Jen chceme, aby bylo jasno. Otázky v referendu jsou napsány tak, že zcela určitě se bude město soudit se soukromými vlastníky, bude muset platit miliony právníkům a následně stamiliony poškozeným majitelům pozemků v Brodcích. Vezmou si ti, co tak plameně a nepravdivě argumentují pro kladné referendum, toto na triko? Přijmou takovou neblahou zodpovědnost například stávající zastupitelé paní Vlnasová, paní Bodorová, pan Bláha či pan Kahoun?

Dobříšáci, chcete zastřešený zimní stadion? Chcete opravenou polikliniku? Chcete pěkné silnice a chodníky? Nebo chcete platit cizí škodu a město na huntě?

Tomáš Vokurka, místostarosta
Foto: Michael Hrabák KočíPředchozí článekJindřiška Romba: Zastupitelstvo snů
Další článekDobříšáci pamatujte: Jaká většina zastupitelů vás na mimořádném jednání nezastupovala a o místním referendu – z libovůle dosavadního starosty P. Svobody – ani vůbec nejednala. | Vyjádření P. Svobody: Nesmysly kolem mimořádného zastupitelstva