Strážníci Městské policie Dobříš zachránili lidský životStrážník Ondřej Suchan a Jiří Kuba, při jedné ze svých pravidelných kontrol města, pomohli zachránit život staršího muže, který zkolaboval na procházce se svým psem.

„Bylo asi okolo 9 hod. ráno, když jsme na křižovatce v ulici Československé armády viděli, jak dva muži dávají první pomoc staršímu pánovi. Okamžitě jsme tak zastavili, abychom pomohli. Pánové prováděli nepřímou masáž srdce, která však nepomáhala, starší muž nedýchal a nebylo možné mu nahmatat ani tep,“ popisuje zásah strážník Jiří Kuba.

Velké díky patří pánům, kteří seniorovi dávali první pomoc bezprostředně po jeho kolapsu. Pan Jaroslav Zákostelecký, Karel Holínský a Jakub Mařík byli u muže jako první a právě díky jejich včasné reakci mohli dobříšští strážníci pomoci.

„Okamžitě jsme tak vyndali z auta defibrilátor, který vozíme neustále s sebou. Po jeho použití se povedlo pána dostat zpátky mezi nás, ale ten nám po chvíli opět přestával dýchat. Bylo jasné, že má vážné srdeční problémy. Až do příjezdu sanitky jsme tak u pána neustále prováděli masáž a snažili se ho držet při životě. Asi po 5 minutách přijela na místo záchranná služba a v péči o pacienta už pak pokračovali záchranáři. Ti ho po dalších asi 10 minutách dostali do takového stavu, ve kterém byl schopen převozu do nemocnice,“ vypráví strážník Ondřej Suchan.

V záchraně lidského života tady sehrál svou významnou roli defibrilátor, který vozí dobříšští strážníci neustále ve služebním autě. „Defibrilátor máme v bezplatné zápůjčce od Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Na to je sepsána smlouva, ve které jsou jasně dané podmínky, kde máme mít přístroj umístěný i jak musíme provádět jeho pravidelnou revizi. Přístroj byl našimi strážníky použitý už podruhé,“ upřesnil velitel MP Dobříš pan Milan Krejčí.

Duchapřítomnost městských strážníků za vedení města ocenil starosta Pavel Svoboda a místostarostka Dagmar Mášová, kteří jim předali na dobříšské radnici pamětní listy s poděkováním a dárkové balíčky.

Zpracováno redakcíPředchozí článekDobříšské listy – říjen 2020
Další článekČeská pošta upravuje otevírací dobu