Stanovisko firmy BIOS k proluce na Mírovém náměstíV minulém čísle DL informoval pan starosta o stavu proluky na Mírovém náměstí. Nyní tedy máme možnost se k tématu vyjádřit a situaci uvést na pravou míru.

Firma BIOS je hrdá na to, že působí v Dobříši. Vždy podporovala město a spolupracovala s jeho vedením, pomáhala místním spolkům, sportu, kultuře, sociální sféře, a v neposlední řadě dává práci desítkám obyvatel. Když jsme viděli bezradnost současného vedení města a neschopnost dohodnout se s vlastníkem proluky, řekli jsme si, že s tím zkusíme něco udělat sami, pomůžeme s likvidací uskladněných panelů a zprůchodníme proluku pro veřejnost. Nebylo jednoduché se s majitelem dohodnout, ale podařilo se. Máme s využitím pozemku jistý záměr, který se pro složitost jednání se všemi dotčenými zatím nepodařilo realizovat, což jsme panu starostovi oznámili před mnoha měsíci. Proto jsme jednali o možnosti podnájmu proluky městu tak, aby se uvolnila a zprůchodnila pro občany hned. Podnájem byl navržen ve výši nákladů BIOSu bez navýšení.

V on-line diskuzi s občany 4. 6. 2020 pan starosta sdělil, že rada města rozhodla, že město o podnájem za nákladovou cenu zájem nemá. Nás o tom ale informovat zřejmě zapomněl… Mrzí nás to. Vykonali jsme iniciativně a na vlastní náklady roli prostředníka mezi majitelem pozemku a městem, ale zřejmě každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán ☺.

Celá tato pseudokauza není vůbec o odstranění panelů a vyřešení problému, ale o snaze poškození dobrého jména naší společnosti, protože kdyby současné vedení města mělo o odstranění panelů skutečný zájem, jistě by o tom jednalo a nehledalo viníka v naší firmě, nebo v opozičním zastupiteli…

Postoj vedení města je bohužel, jaký je, a ještě nějakou dobu asi potrvá, než panely, které stále patří vlastníkovi pozemků, budou pryč a ostuda Dobříše zmizí.

Na základě tohoto mediálního lynče se naše společnost rozhodla od plánovaného projektu upustit a vše má tedy nyní v rukou pan starosta a jeho vyjednávací tým.

Petr Sevald, jednatel BIOS, s. r. o.Předchozí článekU jednoho z bytových domů v Dobříši byl umístěn první BIOtejner
Další článekRekonstruujeme multifunkční sportovní hřiště mezi školami