Sport – Národní házená, kopaná

Národní házená

Starší žákyně vyhrály oblastní přebor
Stejně tak jako v jiných sportech došlo i v národní házené k nucené přestávce způsobené pandemií covid-19. Zimní poháry se nedohrály a jarní část mistrovských soutěží vůbec nezačala. VV SNH zrušil všechny ligové soutěže dospělých a výsledky z podzimu byly anulovány. Po uvolnění svaz rozhodl dohrát v červnu alespoň soutěže mládeže v jednotlivých krajích, aby se na konci prázdnin mohly uskutečnit mistrovství republiky a poháry mládeže.

Ve středočeském kraji bylo rozhodnuto dohrát přebor mládežnických kategorií jednokolově, formou jednodenních turnajů. Samozřejmě při dodržení hygienických předpisů. Náš oddíl uspořádal turnaj starších žaček, ve kterém naše děvčata využila výhody domácího hřiště, potvrdila roli favorita a po zásluze se stala přeborníkem středočeské oblasti. Turnaje se zúčastnily týmy Bakova, Spojů, Čakovic a Staré Huti A a B. Stará Huť A remizovala pouze s Čakovicemi a ostatní zápasy naše děvčata vyhrála. Získala tím právo účasti na Mistrovství republiky, které se bude konat 4. – 6. 9. 2020.

Také dorostenky a mladší žáci sehráli závěrečné turnaje a to v Bakově, resp. žáci v Čakovicích. V silné konkurenci družstev Bakova, Března a Modřan obsadily dorostenky velmi pěkné druhé místo a získaly tím možnost postupu na celorepublikové finále poháru mládeže. Toho se ale naše dorostenky nezúčastní, vzhledem k tomu, že většina hráček je ještě v kategorii starších žaček a proto trenéři dali přednost účasti na mistrovství. Mladší žáci prohráli s Bakovem, Čakovicemi, Řevnicemi a zvítězili pouze nad Spoji Praha.
Další informace a výsledky ostatních našich týmů v oblastním přeboru, najdete na našich stránkách www.hazenastarahut.mozello.cz.

Stará Huť – Nový Knín 8:4

Celkovým vítězem se stala Stará Huť s plným počtem bodů. Nejlepším střelcem Staré Hutě se stal Lukáš Man, který dal 10 branek.